Zwiedzaj świat na żywo przez internetowe kamery.

Pionierami streamingu online w internecie bezsprzecznie były kamery internetowe tzw. web cams, które instalowane w różnych miejscach na świecie przez osoby prywatne lub też inne instytucje na żywo pokazywały obraz z wybranego miejsca. Kamery instalowane są w ciekawych i znanych miejscach, ale również w dzikich i niedostępnych dla człowieka na co dzień.

Tym sposobem, bez ruszania się z domu możemy podglądać codzienne życie na ulicach wielkich miast a także dzikość przyrody w na przykład na biegunie północnym. Jednym z największych serwisów, który udostępnia obrazy na żywo z tysięcy miejsc na ziemi jest EarthCam, który pozwala również każdemu zarejestrowanemu użytkownikowi w załączyć własny sygnał z kamery.

Oprócz EarthCam, w internecie można znaleźć wiele innych serwisów, skupiających obrazy z wielu miejsc jak Webcams.travel, Skyline Webcams, Worldcam. Pożytecznym źródłem z obrazem na żywo z różnych miejsc jest również YouTube, jednak tutaj należy już samemu wyszukać odpowiednią kamerę. Wiele kamer streamuje obraz na żywo poza wielkimi serwisami i okazują się one być najbardziej interesującymi dostawcami wideo.

Zanim rozpocznie przygodę z podglądaniem świata, chcielibyśmy zaproponować na początek kilka ciekawych miejsc.

Zaczynamy od Times Square w Nowym Yorku.

Ściana Płaczu w Jerozolimie

Rio de Janeiro, Brazylia

Wielki Kanion, Arizona

Lysefjord, Norwegia