Serwisy

Serwis muzyczny Spotify powstały w 2008 r. w Szwecjioferujący dostep do katalogu plików muzycznych w streamingu. Dostepny na urządzenia stacjonarne, mobilne jak równiez w telewizorach, konsolach gier oraz tunerach. 40 milionów uzytkowników na całym świecie, koszt miesięczne subskrypcji Premium to 19,99 zł.


Serwis Amazon Prime Video jest serwisem typu SVOD bezpośrednio połączonym ze środowiskiem platformy e-commerce Amazon. W swojej ofercie ma filmy fabularne jak również seriale czy dokumenty. Historia serwisu sięga 2006 r. i 14 grudnia 2016 r., po 10 latach słabej ekspansji uruchamia dostęp do swojego serwisu na 200 rynkach na całym świecie, w tym w Polsce. Koszt subskrypcji w Polsce: pierwsze 7 dni za darmo, następnie przez pół roku 2,99€ za miesiąc, po pół roku miesięczny koszt 5,99€. Na starcie platformy w Polsce języka polskiego brak.


IPLA – serwis VOD oraz Web TV należący od 2012 r. do grupy Polsat Cyfrowy. Serwis oferuje dostęp do kanałów telewizji linearnej (wg pakietów Cyfrowego Polsatu), dostep do materiałów na żądanie wyemitowanych wczesniej na kanałach Polsatu oraz innych produkcji, dostęp do seriali i filmów fabularnych również na żądanie. Aplikacja dostępna na większość urządzeń stacjonarnych, mobilnych i równiez od niedawna na urządzenia z systemem Android TV. Oferuje również kanały tematyczne jak iplaSport, iplaMini, iplaNews, iplaFilm.


Serwis wideo HayU, którego właścicielem jest NBC Universal, oferuje ponad 4 000 odcinków tzw. „reality show”. Obecnie dostępny jest tylko na terenie Australii (5,99$)oraz od 5 grudnia na Wyspach Brytyjskich w cenie 3,99£/mies. i Irlandii za 4.99€. Pozwala na rejestrację 5 urządzeń, przy czym tylko na jednym można odtwarzać w tym samym czasie.[label type=”label-primary”]


Rakuten.TV serwis SVOD obecny na rynku europejskim w kilkunastu państwach: w Hiszpanii gdzie oferuje dodatkową usługę streamingu w subskrypcji, Anglii, Francji, Niemczech, Włoszech, Irlandii, Austrii, Szwajcarii, Belgii i Luxemburgu, oferta ograniczona jest tylko do wypożyczalni pojedynczych tytułów oraz ich sprzedaży. Nalezy do japońskiego giganta e-commerce Rakuten.

Oferuje produkcje od takich tuzów jak Warner Bros., Disney, Sony Pictures Entertainment and Twentieth Century Fox Home Entertainment oraz wiele niezaleznych domów produkcyjnych.


Trace Play (dawniej Buni.Tv) pan-afrykański serwis VOD należący do telewizji muzycznej Trace Tv. Serwis oferuje m.in. 10 kanałów livepoświęconych różnym gatunkom muzycznym (Hip Hop, R&B, African, Caribbean, Gospel) oraz kanał sportowy Trace Sport Stars, najlepsze filmu dokumentalne z historii muzyki, ekskluzywne własne treści oraz materiały pochodzące od zewnętrznych producentów amerykańkich i brytyjskich. Trace Play posiada 700 000 stałych użytkowników, miesięczna opłata za korzystanie z serwisu to 5$.


Adapter to pierwsze na świecie kino w sieci stworzone dla niewidomych i niesłyszących odbiorców. Jest to autorski projekt Fundacji KATARYNKA. Serwis oferuje  najbardziej kultowe filmowe produkcje, największe nazwiska polskiego kina – do tej pory zamknięte przed głuchymi i niewidomymi kinomanami- teraz dostępne za darmo, 24 godziny na dobę we własnym domu na laptopie lub tablecie. Projekt współfinansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.


brownsugarBrown Sugar, należący do amerykańskiego wydawcy Katz Broadcasting, nadającego afro-amerykański kanał telewizyjny Bounce TV to serwis działający od listopada 2016 roku. Serwis jako samodzielna usługa streamingowa skupiona jest na ofercie filmów z gatunku Blaxploitation. To gatunek filmowy, stworzony we wczesnych latach siedemdziesiątych XX wieku w obrębie kina afroamerykańskiego. Specyfika gatunku polegała na wykorzystaniu, głównie w filmach niskobudżetowych, popularności tematyki afroamerykańskiej. Filmy przeznaczone były przede wszystkim dla publiczności afrykańskiego pochodzenia zamieszkałej w miastach, a zatrudniano w nich czarnoskórych aktorów i wykorzystywano muzykę soul i funk – źródło Wikipedia).

Brown Sugar oferuje obecnie około 30 tytułów (zaczynał od 100) i kosztuje miesięcznie 3,99 dolarów. Od początku dostępny jest na Chromecaście oraz Roku. Serwis dostępny jest tylko na terenie USA.