Najchętniej oglądane seriale i filmy na HBO Max w 2023 roku

Niekwestionowanym liderem okazał się serial, który swoją premierę miał już na początku roku.

„The Last of Us”, produkcja oparta na znanej na całym świecie i cenionej przez graczy i krytyków grze wideo o tym samym tytule, to najchętniej oglądana pozycja w historii HBO Max nie tylko w Europie, ale też w Polsce.

Każdy odcinek serialu z Pedro Pascalem i Bellą Ramsey był szeroko komentowany przez media i widzów na całym świecie. „The Last of Us” dostał aż 24 nominacje do najważniejszych nagród telewizyjnych Emmy! Produkcja powróci z drugim sezonem, którego producentami będą również Craig Mazin i Neil Druckman.

Drugie miejsce wśród najchętniej oglądanych seriali raczej nikogo nie zaskoczy. Czwarty i finałowy sezon „Sukcesji” zbierał rewelacyjne opinie zarówno wśród krytyków, jak i użytkowników platformy. Nie brakowało w nim zaskoczeń, kluczowych zwrotów akcji i porywających kreacji aktorskich. Głośno było także o stylu „quiet luxury” promowanym przez bohaterów produkcji. „Sukcesja” dostała aż 27 nominacji do tegorocznych nagród Emmy.

Na trzecim miejscu uplasował się uwielbiany w Polsce „Rick i Morty”. W tej chwili na platformie HBO Max można oglądać już siódmy sezon animowanego serialu o ekscentrycznym naukowcu Ricku i jego wnuku Mortym.

W 2023 roku popularnością cieszyły się także sprawdzone i kultowe produkcje takie jak „Gra o tron”, „Przyjaciele” czy dwa sezony „Białego Lotosu”.

W pierwszej dziesiątce uplasował się także drugi sezon „I tak po prostu”, pokazujący dalsze losy bohaterek „Seksu w wielkim mieście”.

Pierwszą dziesiątkę zamyka lokalna produkcja HBO Max #BringBackAlice z Heleną Englert w roli głównej, a także czarny koń tego wyścigu serial „Stamtąd”. Produkcja opowiadająca losy mieszkańców małego miasteczka, którzy z niewiadomych przyczyn nie mogą się z niego wydostać czeka na premierę trzeciego sezonu.

NAJCHĘTNIEJ OGLĄDANE SERIALE NA PLATFORMIE HBO MAX w 2023 ROKU *

⦁ The Last of Us
⦁ Sukcesja
⦁ Rick and Morty
⦁ Gra o tron
⦁ Przyjaciele
⦁ Biały lotos
⦁ I tak po prostu
⦁ #BringBackAlice
⦁ Stamtąd
⦁ Idol
⦁ Ród smoka
⦁ Euforia
⦁ Ślepnąc od świateł
⦁ Miłość i śmierć
⦁ Czarnobyl

Ważną częścią platformy są także filmy. Niekwestionowanym liderem wśród użytkowników HBO Max jest kultowa seria z Harrym Potterem.

Kolejne miejsca na podium uzupełniają takie hity kinowe jak „Mega 2: Głębia” , „Black Adam” czy „Shazam! Gniew Bogów”. W pierwszej piętnastce znalazły się także dwa filmy z Markiem Wahlbergiem w roli głównej – „W nieskończoność” oraz „Ojciec Stu”. Popularnością cieszą się horrory takie jak: „Martwe zło: Przebudzenie”, „X” czy „Zakonnica II”.

TOP 15 NAJCHĘTNIEJ OGLĄDANYCH FILMÓW NA PLATFORMIE HBO MAX W 2023r.*

⦁ Seria o Harrym Potterze
⦁ Meg 2: Głębia
⦁ Black Adam
⦁ Shazam! Gniew Bogów
⦁ W nieskończoność
⦁ Morbius
⦁ Flash
⦁ Uncharted
⦁ Gdzie śpiewają raki
⦁ Martwe zło: Przebudzenie
⦁ Magic Mike: Ostatni taniec
⦁ Diuna
⦁ X
⦁ Ojciec Stu
⦁ Zakonnica II

HBO MAX/Zdjęcie główne: HBO MAX