7 PRISIONEIROS (L to R) RODRIGO SANTORO as LUCA, CHRISTIAN MALHEIROS as MATEUS in 7 PRISIONEIROS movie. Cr. ALINE ARRUDA/NETFLIX © 2021

Film Netflixa „7 więźniów” będzie miał światową premierę podczas festiwalu filmowego w Wenecji

Premiera nowego brazylijskiego filmu Netflix „7 więźniów” w reżyserii Alexandre Moratty, z Christianem Malheirosem i Rodrigo Santoro w rolach głównych, odbędzie się 6 września br. podczas 78. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji.

Bohaterem filmu jest młody Mateus (w tej roli Malheiros), który zostawia rodzinne strony i przenosi się do São Paulo, aby podjąć pracę na wysypisku śmieci prowadzonym przez niejakiego Lukę (Santoro). Po przyjeździe zostaje jednak uwikłany w system pracy, który można określić jako współczesne niewolnictwo. Po debiucie na festiwalu film „7 więźniów” jeszcze w 2021 roku zostanie udostępniony w serwisie Netflix.

Film został wybrany do konkursu w sekcji Orizzonti Extra, która obejmuje produkcje rozmaitych gatunków, różniące się długością i docelową widownią. Za produkcję filmu odpowiada Ramin Bahrani („Biały tygrys” dla Netflix) oraz Fernando Meirelles z O2 Filmes.

Autorami scenariusza są Thayná Mantesso i reżyser Alexandre Moratto. „7 więźniów” to drugi po „Sócratesie” (2018) pełnometrażowy film brazylijsko-amerykańskiego reżysera.

„7 więźniów” to jedna z oryginalnych brazylijskich produkcji, które co miesiąc, od lipca do grudnia, będą miały premierę w serwisie Netflix.

Wśród nich znajdą się filmy, seriale, produkcje dokumentalne czy programy reality show; słowem, najlepsze historie rodem z Brazylii, opowiedziane językiem różnych gatunków i formatów, tak by zaspokoić zróżnicowane gusta i potrzeby widzów.

Netflix/Zdjęcie główne: Netflix