Kolekcja darmowych filmów od FlixClassic

Platforma VOD FlixClassic, która gromadzi klasyki kinematografii z całego świata, już wkrótce, bo 15.04 będzie obchodzić swoje pierwsze urodziny.

Z tej okazji twórcy FlixClassic przygotowali niespodziankę dla miłośników kina. Specjalnie wyselekcjonowana kolekcja filmów stanowiąca trzon klasyki filmowej jest od początku kwietnia udostępniona na platformie bezpłatnie.

Celem tej inicjatywy jest zachęcenie nowych widzów do odkrywania kina koneserskiego i poszerzania swojej wiedzy na temat sztuki filmowej.

Nasz urodzinowy zestaw powinien zainteresować każdego kinomana, niezależnie od gustu i preferencji. Składają się na niego nieśmiertelne klasyki zarówno kina amerykańskiego, jak i światowego, reprezentujące różne gatunki i style składające się na bogactwo klasyki filmowej – mówi Miłosz Stelmach, kurator programowy FlixClassic.

Na repertuar tej specjalnej kolekcji składają się kultowe pozycje, które powinien poznać każdy miłośnik sztuki filmowej, takie jak:

  • „Siedmiu samurajów” Akiry Kurosawy, uważany za jeden z najlepszych i najbardziej wpływowych dzieł w historii kina,
  • nominowana do Oscara satyra „Pali się moja panno” Miloša Formana, kluczowej postaci Czechosłowackiej Nowej Fali i przyszłej międzynarodowej gwiazdy kina autorskiego,
  • realizowana według prozy Grahama Greena przez Carola Reeda arcydzieło pod tytułem „Stracone złudzenia”,
  • przypominająca złote czasy klasycznego Hollywoodu „Dziewczyna piętaszek”, której dowcipne dialogi do dziś imponują błyskotliwością i poczuciem humoru,
  • z kolei dla widzów żądnych mocnych wrażeń pozostaje włoski klasyk kina grozy – będący przedmiotem kultu fanów horroru oraz fantastyki „Suspiria” w reżyserii Dario Argento.

Jest to niewątpliwie kolekcja wyjątkowa, którą docenić powinni widzowie zarówno Ci zafascynowani klasyką kina, ale również tacy, którzy sięgają po dobre kino gatunkowe od czasu do czasu. Razem tytuły te świadczą o różnorodności wrażeń i emocji, jakich może dostarczać filmowa klasyka.

Warto przypomnieć, że od początku istnienia korzystanie z platformy jest możliwe poprzez przeglądarkę oraz aplikacje iOS i Android. Widzowie mogą również oglądać swoje ulubione filmy na Smart TV Samsung i LG, a także streamować je na Apple TV dzięki funkcji AirPlay.

Dzięki funkcjonalności Chromecast jednym kliknięciem można przesłać ulubiony tytuł filmowy ze smartfona, laptopa i tabletu na ekran telewizora. Rozwiązanie szczególnie atrakcyjne dla użytkowników Android TV. Warto również podkreślić, że z serwisu można korzystać na 2 urządzeniach jednocześnie.

Za nami rok intensywnej pracy. Tak naprawdę dopiero dzisiaj widzimy, jak wiele udało nam się dokonać. To zasługa całego zespołu, ale także widzów, którzy nam mocno dopingują. Wiemy, że nasi widzowie są wymagający i cenimy ich za to. Dlatego nie przestajemy działać, a wręcz przeciwnie. Już wkrótce pojawi się na platformie nowa sekcja z wideo zapowiedziami filmów, a także wyczekiwane aplikacje Android TV i Apple TV – podkreśla Małgorzata Markiewicz, Head of marketing FlixClassic.

FlixClassic/Zdjęcie główne: kadr z filmu „Siedmiu Samurajów”