Empik #premieraonline Andrew Child

Andrew Child – środa, 14 kwietnia, godz. 18:00

Na początku 2020 roku literacki świat zelektryzowała informacja, że Lee Child planuje przekazać bestsellerową serię o Jacku Reacherze swojemu młodszemu bratu, Andrew. Zanim jednak losy byłego majora Żandarmerii Wojskowej całkowicie trafią w ręce nowego autora, twórcy planują napisać wspólnie kilka powieści. Na regały księgarni właśnie trafia pierwsze dzieło dwóch braci – „Strażnik” (Wydawnictwo Albatros). Z tej okazji odbędzie się spotkanie z Andrew Childem, który od teraz będzie kierował losami Reachera. Rozmowę z autorem poprowadzi Katarzyna Borowiecka, a tłumaczenie konsekutywne zapewni Taida Meredith.
 
Jack Reacher właśnie rozwiązał palący problem – jak powiesić nad barem właściciela pubu, żeby za bardzo nie uszkodzić sufitu? – i nic go już nie trzyma w Nashville. Kiedy więc trafia się podwózka, chętnie z niej korzysta. W sennej mieścinie 120 km od stolicy Tennessee raczej nie ma nic ciekawego, więc pobyt w okolicy skończyłby się pewnie na kawie. Gdyby tylko Reacher nie stał się świadkiem próby porwania. Czterech na jednego. Wprawdzie radził już sobie z większą liczbą przeciwników, ale Rusty Rutherford nie, bo jest specjalistą od informatyki, a nie od walki wręcz. I wyraźnie potrzebuje pomocy. Mieszkańcy miasta mają Rusty’emu za złe, że dopuścił do cyberataku, z powodu którego całe hrabstwo jest sparaliżowane. Ale to nie oni stoją za atakami na niego. Ci, którzy chcą go dopaść, są bezwzględnymi profesjonalistami.

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy. Partnerem cyklu Premiera online jest mBank.

Empik/Zdjęcie główne:Empik