Netflix przejmuje kolejnego producenta gier

W listopadzie Netflix świętuje pierwszą rocznicę udostępnienia gier w serwisie Netflix. Tymczasem Spry Fox dołącza serwisu jako szóste wewnętrzne studio gier.

Spry Fox to wyróżnione nagrodami niezależne studio skupiające się na przygotowywaniu oryginalnych gier, które uspokajają i relaksują.

Jego unikalne podejście do tworzenia gier i doświadczenie uzyskane dzięki popularnym tytułom, jak „Triple Town”, „Alphabear” czy „Cozy Grove”, pomogą nam przyspieszyć prace twórcze w ramach kolejnego gatunku mobilnej rozrywki. Dzięki pozyskaniu tego studia rozbudujemy też katalog gier Netflix, aby znalazło się tam coś dla każdego.

Gdy 12 lat temu razem z Davidem zakładałem Spry Fox, chcieliśmy stworzyć miejsce, w którym sympatyczni i kreatywni ludzie będą mogli tworzyć we wspierającym środowisku piękne i oryginalne gry przynoszące radość ich użytkownikom – opowiada Daniel Cook, współzałożyciel Spry Fox. – Po wielu szczerych rozmowach uznaliśmy, że wspaniale będzie dołączyć do Netflix jako wewnętrzne studio i opracowywać niezwykłe gry wspólnie z tą firmą. Chcemy tworzyć gry razem ze studiem, którego wartości — ciągła dbałość o samopoczucie pracowników i graczy — są bliskie naszym. Dopiero od niedawna jesteśmy aktywni w obszarze mobilnej rozrywki, ale budowane przez nas fundamenty umożliwiające wewnętrzny rozwój gier napawają mnie dumą. Dzięki nim możemy oferować graczom najlepsze gamingowe wrażenia — bez reklam i zakupów w aplikacji — w ramach członkostwa w serwisie.

Netflix/Zdjęcie główne: Netflix