Spersonalizowana playlista dla fanów gry FIFA

Spotify udostępnia spersonalizowaną playlistę EA SPORTS FIFA Mix dla fanów kultowej gry i prezentuje najchętniej słuchane piosenki z soundtracków gry. Na podium znaleźli się Glass Animals, Avicii i Billie Eilish.  

Serwis przedstawia wyjątkową, spersonalizowaną playlistę EA SPORTS™ FIFA Mix, która pozwala miksować ulubione piosenki użytkowników z hitami z soundtracku do gry EA SPORTS FIFA.  
 
W tym roku EA SPORTS  świętuje 25-lecie ścieżek dźwiękowych do gry FIFA, z tej okazji serwis Spotify prześledził wszystkie wydania gry aż do 1993 roku i wybrał ulubione utwory fanów piłki nożnej na całym świecie. Hit „Heat Waves”  Glass Animals (ze ścieżki dźwiękowej do FIFA 21) to najczęściej streamowany utwór wszechczasów, a kultowy singiel Johna Newmana „Love Me Again” z gry z 2014 roku to najpopularniejszy wybór użytkowników, którzy stworzyli własne playlisty związane z FIFA.
 
W Polsce w ciągu ostatnich 30 dni najchętniej słuchanymi piosenkami ze ścieżki dźwiękowej EA SPORTS były: „Heat Waves” (Glass Animals), „The Nights” (Avicii), „Love Me Again” (John Newman) i „Rhinestone Eyes” (Gorillaz). 
 
O popularności piosenek zawartych w soundtrackach FIFA świadczy fakt, że ponad 330 milionów playlist stworzonych przez użytkowników serwisu zawiera utwory, które pojawiły się na oficjalnych ścieżkach dźwiękowych do gry. 
 
W serwisie Spotify można znaleźć katalog, w którym EA SPORTS udostępniło ponad 1000 utworów ze wszystkich 25 soundtracków FIFA. Fani gry mogą podzielić się swoim ulubionym utworem w mediach społecznościowych, oznaczyć go hashtagiem #UltimateFIFASoundtrack i zawalczyć o należne mu miejsce na ścieżce dźwiękowej Ultimate FIFA, która będzie dostępna już od 9 listopada.
 
Najpopularniejsze piosenki na świecie z soundtracku EA SPORTS FIFA:
 1. Glass Animals – Heat Waves
 2. Avicii – The Nights
 3. Billie Eilish – you should see me in a crown
 4. Imagine Dragons – On Top Of The World
 5. KALEO – Way down We Go
Najpopularniejsze piosenki w Polsce w ciągu 30 dni z soundtracku EA SPORTS FIFA: 
 1. Glass Animals – Heat Waves
 2. Avicii – The Nights
 3. John Newman – Love Me Again
 4. Gorillaz  – Rhinestone Eyes
 5. Imagine Dragons – On Top Of The World
 6. KALEO – Way down We Go
 7. Blur – Song 2 – 2012 Remaster
 8. Muse – Supermassive Black Hole
 9. MGMT    – Kids
 10. Billie Eilish – you should see me in a crown
Utwory ze ścieżki dźwiękowej EA SPORTS  FIFA najczęściej dodawane do playlist związanych z FIFA przez użytkowników Spotify: 
 1. John Newman – Love Me Again
 2. Avicii – The Nights
 3. Imagine Dragons – On Top Of The World
 4. Saint Motel – My Type
 5. Smallpools – Dreaming

Spotify/Zdjęcie główne: Spotify