Netflix przejmuje Scanline VFX

Netflix ogłosił plany nabycia Scanline VFX, jednego z najbardziej kreatywnych i innowacyjnych studiów VFX na świecie.

Firma Scanline została założona w 1989 roku, a obecnie prowadzi ją Stephan Trojansky, pionier branży efektów wizualnych, który za swój autorski system renderowania płynów Flowline otrzymał w 2008 roku naukowego i technicznego Oscara. Studio ma biura w Vancouver, Montrealu, Los Angeles, Londynie, Monachium, Stuttgarcie i Seulu. 

Scanline słynie ze złożonych, fotorealistycznych efektów i specjalizuje się w produkcji wirtualnej. Studio od dawna wspiera naszych twórców, realizując na ich zlecenie niesamowite ujęcia VFX. Na premierę czekają nasze kolejne wspólne projekty, takie jak „Nie patrz w górę”, „Szary człowiek”, „Slumberland”, „Projekt Adam” i „Stranger Things 4”.  

Netflix zainwestuje w procesy pracy, infrastrukturę i pracowników Scanline, a także będzie nadal wspierać pionierskie prace należącego do Scanline Eyeline Studios nad rozwojem wirtualnej produkcji, aby przesuwać granice tego, co jest wizualnie możliwe. 

Oprócz współpracy z serwisem Netflix studio Scanline ma na swoim koncie przełomowe ujęcia do różnych produkcji, takich jak „Gra o tron”, „Godzilla vs. Kong” czy „Liga Sprawiedliwości” Zacka Snydera. W przyszłości Scanline będzie nadal działać jako samodzielna firma i współpracować z różnymi klientami.

Netflix/Zdjęcie główne: Netflix