Kultowa bajka powraca w gwiazdorskiej obsadzie

Najpopularniejsza opowieść szpiegowsko-podróżnicza Stanisława Pagaczewskiego powraca w nowej odsłonie. „Przygody Baltazara Gąbki”, na których wychowało się kilka pokoleń Polaków, tym razem w formie słuchowiska debiutuje 6 lipca w aplikacji Empik Go.

Baltazar Gąbka rozkochał w sobie Polaków niemal 60 lat temu. Właśnie wtedy ukazała się pierwsza z serii książka Stanisława Pagaczewskiego o przygodach księcia, smoka i profesora Baltazara Gąbki.
 
W PRL-u historia wyróżniała się oryginalnością oraz – jak się później okazało – ponadczasowością. Po wydaniu bardzo szybko zyskała rzeszę fanów i już kilka lat później doczekała się serialowej adaptacji, którą pamiętają jeszcze dzieci i młodzież z przełomu wieków.
 
Dziś, za sprawą Empik Go oraz Wydawnictwa Literackiego, mamy szansę na zapoznanie się z tym tytułem w formie słuchowiska. W głównych rolach znaleźli się Robert Makłowicz, Kuba Wojewódzki, Artur Barciś, Wiktor Zborowski, Ralph Kaminski, Krzysztof Czeczot oraz Sandra Drzymalska.
 
„Przygody Baltazara Gąbki” to 17-godzinna produkcja, która łączy w sobie 3 części uniwersalnej powieści Stanisława Pagaczewskiego: „Porwanie Baltazara Gąbki”, „Misja Baltazara Gąbki” oraz „Gąbka i latające talerze”.
 
Przez dzikie krainy Słonecji, Krainę Hipopotama i Las Chudzielców słuchaczy poprowadzi Janusz Zadura (narrator). Na szlaku towarzyszyć mu będzie plejada aktorów, ale także gwiazda muzycznej sceny alternatywnej i najpopularniejszy polski kucharz, który – o ironio – wcieli się w rolę Bartłomieja Bartoliniego herbu zielona pietruszka.
 
Sam tytuł Pagaczewskiego jest także bliski sercu Roberta Makłowicza. – Lubię takie bajki, które są bajkami i zarazem nimi nie są. Akurat Pagaczewski coś takiego napisał – dodaje z entuzjazmem.
 
Empik/Zdjęcie główne: Empik