„Tak Mamy” – nowy podcast serwisu Ofeminin.pl

„Tak Mamy” to nie tyko podcast o macierzyństwie – autorki Martyna Wyrzykowska, redaktorka naczelna Ofeminin.pl i Natalia Hołownia, dziennikarka, autorka książek „Jak być paryżanką w Polsce” i „Modna Polka”, miłośniczka kina, literatury i mody, skupiają się na relacji mamy z dzieckiem, ale też na relacji mam z innymi mamami oraz na przeżyciach kobiet związanych z zachodzeniem lub niezachodzeniem w ciążę.

„Tak Mamy” to rozmowa o różnych stylach macierzyństwa, pokazująca rozmaite punkty widzenia matek i na matki. Program obala tematy tabu, szuka bohaterek, które inspirują, wzruszają, prowokują. 

Marka Ofeminin, od kilku już lat mocno działa w sferze wspólnotowości i traktuje ten obszar edukacyjno – misyjnie. Podcast jest kolejnym formatem, który odpowiada na potrzeby kobiet, które czują, że temat macierzyństwa to nie tylko „słodkie” chwile, ale czasami walka o ciążę, o zdrowie dziecka czy mierzenie się z brakiem wsparcia bliskich w problemach emocjonalnych.

Gościniami podcastu są inspirujące kobiety, które zachęcają do dyskusji na tematy związane z macierzyństwem. Będą wśród nich gwiazdy, influencerki, przedsiębiorczynie i ekspertki w dziedzinach związanych z życiem kobiet. Gościnią premierowego odcinka jest Małgorzata Rozenek-Majdan, która opowiada o prawdziwych kosztach in vitro, o tym jak wieloletnie starania o dziecko wpływają na życie seksualne i zdradza, dlaczego prawie zostali wyrzuceni z mężem – Radkiem Majdanem – z hotelu po tym, jak zrobili test ciążowy.

Kiedyś myślałam, że ikona feminizmu to samodzielna singielka. Pełnię mojego feminizmu odkryłam jednak dopiero na szpitalnej sali wśród innych ciężarnych kobiet. Dopiero jako mama nauczyłam się naprawdę ufać innym dziewczynom, słuchać ich i zwierzać się z najbardziej intymnych szczegółów. Odbyłam dziesiątki rozmów o poronieniach, porodach, aborcjach, o staraniach, żeby zajść i żeby nie zajść. I ciągle mam poczucie niewygadania, wciąż za często słyszę „szkoda, że nie wiedziałam, że ktoś jeszcze ma tak jak ja”. Dlatego powstaje ten podcast – z potrzeby stworzenia przestrzeni do szczerych rozmów o macierzyństwie, które bywa kolorowe, pełne wyzwań, albo wcale nie przychodzi. I o tym, że każda z tych opcji jest równie w porządku – opisuje Martyna Wyrzykowska, redaktorka naczelna Ofeminin.pl.

Gościnią drugiego odcinka będzie aktorka Marta Żmuda-Trzebiatowska i Zosia Zochniak, prowadząca portal fundrisingowy UbraniaDoOddania.pl.

Nowe odcinki będą ukazywać się co tydzień, w poniedziałki. Podcastu można słuchać w Onet Audio oraz na platformach streamingowych. To kolejny podcast serwisu ofeminin.pl, po „Czego pragną dziewczyny”, który działa w obszarze wspólnotowości i wspiera kobiety w urealnieniu misji #sisterhood.

Ringier Axel Springer/Zdjęcie główne: Ringier Axel Springer