Niekompeteni – ponadczasowe love story w Storytel

Współpraca Storytel i Wajda School przynosi pierwsze owoce w postaci słuchowiska „Niekompetentni”, z Sandrą Drzymalską i Nikodemem Rozbickim w rolach głównych. Bazą dla niego jest nagrodzony w konkursie SCRIPT PRO scenariusz Gabrieli Łazarkiewicz-Sieczko.

Miłość jest cierpliwa, ponoć też łaskawa, nie zazdrości, i takie tam. Prawda: miłość jest trudna. Miłość to nieustanna walka ze światem, by być razem. Nikt nie wie tego lepiej, niż Adam i Ola. „Niekompetentni” to historia ich ponadczasowego uczucia.

W słuchowisku Storytel w rolę Adama i Oli wcielili się odpowiednio Nikodem Rozbicki i Sandra Drzymalska, oraz – w planie z roku 2067 – Krzysztof Tyniec i Marta Lipińska.

Słuchowisko „Niekompetentni” dzieli tytuł z singlem Kowalskiego. Wokalista swoim koncertem uświetnił przedpremierę produkcji Storytel na Międzynarodowym Festiwalu Mastercard Off Camera, który odbył się w Krakowie w maju tego roku.

Scenariusz „Niekompetentnych” stworzyła Gabriela Łazarkiewicz-Sieczko. Historia ta – pod pierwotnym tytułem “”Gram o wszystko” – została uhonorowana Nagrodą Główną Storytel w konkursie scenariuszowym SCRIPT PRO 2020, organizowanym przez Wajda School, we współpracy z Międzynarodowym Festiwalem Mastercard Off Camera, Stowarzyszeniem Filmowców Polskich, Stowarzyszeniem Autorów ZAiKS, Fundacją Kyoto-Kraków oraz Storytelem.

Głównym celem konkursu SCRIPT PRO jest wspieranie scenarzystów na początku ich kariery. Konkurs przeznaczony jest dla debiutantów i autorów, którzy mają w swoim dorobku nie więcej niż dwa zrealizowane scenariusze pełnometrażowego filmu fabularnego oraz dla początkujących scenarzystów słuchowisk. Storytel, oprócz nagrody finansowej, przyznaje laureatom możliwość realizacji zwycięskiego słuchowiska.

„Niekompetentni” to pierwsza historia powstała ze współpracy Storytel i Wajda School. Trwają prace nad kolejnymi.

Gabriela Łazarkiewicz-Sieczko. Urodzona w 1988 roku. Absolwentka Makrokierunku – filologii francuskiej i angielskiej na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 2016-2018 studiowała reżyserię w Gdyńskiej Szkole Filmowej. Laureatka głównej nagrody w kategorii audio, w ramach konkursu scenariuszowego Script Pro w 2020 roku. Absolwentka kursu Script w Wajda School. Obecnie pracuje jako scenarzystka. Szczęśliwa żona i matka.

Storytel/Zdjęcie główne: Storytel