Rick i Morty wracają z szóstym sezonem

Rick i Morty, głośny serial Adult Swim, który zdobył niedawno trzecią nominację do nagrody Emmy, wraca z szóstym sezonem. Premiera nowego sezonu zaplanowana została w Polsce na 5 września nad ranem, równolegle ze światową premierą.

Przedstawiciele Adult Swim ogłosili dzisiaj datę światowej premiery najnowszego sezonu serialu Rick i Morty. Już 5 września nad ranem polscy fani produkcji animowanych dla dorosłych będą mogli cieszyć się nowymi przygodami szalonego dziadka i jego nieśmiałego wnuka.

– Trudno przecenić wpływ serialu ‘Rick i Morty’. Jest on czymś więcej niż tylko hitem; to produkcja, która stała się prawdziwym międzynarodowym fenomenem – powiedział Michael Ouweleen, prezes Adult Swim i Cartoon Network. – Przygotowując się do premiery najnowszego sezonu, który mamy nadzieję także stanie się kultowy,  zaprosimy fanów – w bardzo nietypowy sposób – do udziału w zabawie. Miejcie więc oczy otwarte.

Rick i Morty był najpopularniejszym serialem komediowym we wszystkich telewizjach kablowych w 2017, 2019 i 2021 roku w USA. Od momentu startu HBO Max jest jednym z najchętniej oglądanych seriali na platformie zarówno w USA, jak i na świecie. Globalnie w telewizji linearnej, cyfrowej i w serwisach streamingowych obejrzano go ponad 10 miliardów razy.

Rick i Morty to wyróżniony dwoma nagrodami Emmy animowany serial komediowy Adult Swim. Jego głównymi bohaterami są genialny, lecz socjopatyczny naukowiec, który wciąga swojego nieśmiałego wnuka w szalenie niebezpieczne przygody w całym wszechświecie. 

W każdym 30-minutowym odcinku śledzimy przygody, jakie Rick Sanchez, mieszkający ze swoją córką Beth i jej rodziną, przeżywa podczas międzygalaktycznych eskapad, w których towarzyszą mu córka, zięć Jerry, wnuczka Summer i wnuk Morty.

W szóstym sezonie naszych bohaterów zastajemy tam, gdzie widzieliśmy ich po raz ostatni – są w kiepskiej formie i wygląda na to, że szczęście się od nich odwróciło. Czy uda im się stanąć na nogi, by wyruszyć na spotkanie kolejnych przygód? A może pogrążą ich piętrzące się problemy? Kto wie… Tarapaty! Rodzina! Intrygi! Stado dinozaurów! Jeszcze większe tarapaty!

W rolach głównych w serialu Rick i Morty ponownie usłyszymy głosy Justina Roilanda (Spoza układu), Sarah Chalke (Hoży doktorzy), Chrisa Parnella (Saturday Night Live) i Spencera Grammera (Greek). Pomysłodawcami serialu są Dan Harmon (Community) i Justin Roiland, którzy pełnią także obowiązki producentów wykonawczych.

Światowa premiera szóstego sezonu serialu Adult Swim Rick i Morty odbędzie się 4 września wieczorem w USA (11:00 p.m. ET/PT.), a w Europie 5 września nad ranem. Tego dnia pierwszy odcinek produkcji dodany zostanie do serwisu HBO Max także w Polsce.

HBO Max/Zdjęcie główne: HBO Max