Grupa Filmowa Darwin, Astrofaza, Wini, Trollsky, Baniak Baniaka – dołączają do Video Brothers

Do certyfikowanej sieci YouTube po przerwie powraca również Katarzyna Bosacka, przez chwilę zawiązana z TVN, oraz debiutuje Patryk Piątek, kojarzony z Terewizją. Firma porządkuje zasoby oraz finansuje z własnych rezerw opracowanie napisów na kanałach twórców pod kątem wymogów stawianych przez KRRiT.

Partnerzy Video Brothers otrzymują solidne wsparcie techniczne, sprzętowe, bazę bezpośrednich kontaktów oraz kompleksową optymalizacje treści. Dzięki pracy zespołu poprawia się ich pozycja w algorytmach platform wideo, a wraz z tym – rosną wpływy z reklam w stopniu zdecydowanie większym niż na wcześniejszych etapach działalności, w tym szczególnie w ramach YouTube.

Bywało tak, że po podłączeniu do naszej sieci, zasięgi zwiększały się kilkukrotnie w stosunku do poprzednich MCN lub samodzielnej działalności na YouTube – mówi Kamil Mrozkowiak, Premium Content Manager – Wielu twórców otrzymało również wsparcie z przywróceniem monetyzacji kanałów oraz uszczelnieniem dystrybucji, w tym kopii ich materiałów.

Na szczególną uwagę zasługują dwa kanały – G.F. Darwin oraz Astrofaza, które w przeszłości były związane z siecią LifeTube (grupa LTTM).

Dzięki pozyskaniu kanałów Grupy Filmowej Dawrwin – Video Brothers umocniło swoją pozycję w kategorii treści premium. Kanał Marka Hucza i Jana Jurkowskiego uważny jest za najlepszy pod względem jakościowym kanał w Polsce i jeden z najlepszych w globalnym YouTube. Jest też najbardziej utytułowany i uznany przez branżę profesjonalnych producentów treści.

Jako dystrybutor i dostawca treści do platform VOD, chcemy pomóc w kontaktach i postarać się wprowadzić Grupę Filmową Darwin na stałe do profesjonalnego streamingu. Ekipa przetarła już szlak produkując serial „Misja” dla Player TVN, a ostatnio otworzyła własne studio. Czas na nowe wyzwania, również poza YouTube – zdradza Łukasz Skalik, twórca i prezes Video Brothers.

Do sieci dołączył również projekt Astrofaza – topowy kanał edukacyjny popularyzujący wiedzę o kosmosie i zagadnienia z dziedziny astrofizyki.

Dzięki dołączeniu kanałów Piotra Koska, nasz MCN stał się liderem kategorii edukacja w polskim internecie. Partnerami Video Brothers poza kanałami Astrofaza są m.in. dr Tomasz Rożek z kanału „Nauka. To lubię” oraz „Historia bez cenzury”. Do partnerów Video Brothers należy również Karol Wójcicki związany z Centrum Nauki Kopernik, prowadzący bloga i kanał „Z głową w gwiazdach” – wylicza Kamil Mrozkowiak, odpowiadający za optymalizację treści premium w Video Brothers.

Dla najpopularniejszych kanałów z potencjałem międzynarodowym zespół Video Brothers wykonuje na własny koszt napisy angielskie. Z kolei najpopularniejsze i najlepiej zarabiające treści otrzymują pełną transkrypcję audio ze ścieżki dźwiękowej na tekst w języku polskim, ułatwiającą ich oglądanie lub zrozumienie.

Operacja wykonania napisów, w całości bezpłatnie na rzecz naszych partnerów, przeprowadzana jest w oparciu o rezerwy finansowe spółki. Jest to de facto pierwszy krok w kierunku realizacji zaleceń KRRiT związanych z ułatwieniem dostępności audycji dla osób z niepełnosprawnościami w internecie – tłumaczy Łukasz Skalik, prezes Video Brothers – Nasza firma zdecydowała, aby w przeciwieństwie do innych agencji z naszej branży, taką usługę wprowadzić w gwarantowane świadczenia i w całości przejąć koszty jej implementacji. Zaczęliśmy od najpopularniejszych kanałów i stopniowo poszerzamy zakres o kolejnych twórców, również muzycznych.

Video Brothers inwestuje również w kategorie rozrywkowe, kładąc nacisk na specjalizację. Przykładem jest kanał Michała „Baniaka” Bańki – znanego polskiego MG, prowadzącego największy kanał poświęcony grom fabularnym (RPG), gdzie gościnnie pojawiają się osoby znane z internetu oraz mediów tradycyjnych.

Z kolei powiązany z branżą muzyczną Winicjusz „Wini” Bartków to popularny obecnie kanał z długometrażowymi wywiadami, w których udział biorą m.in. twórcy Video Brothers. Z Video Brothers związał się również Patryk Piątek – członek kanału Terenwizja oraz Michał „Trollsky” Sielicki – znany na całym świecie kowal, który porzucił pracę w korporacji, aby profesjonalnie zająć się kuciem własnoręcznych noży.

Po rocznej przerwie, do Video Brothers powróciła prezenterka telewizyjna Katarzyna Bosacka (wcześniej w agencji TVN) z kanałem EkoBosacka, dla której firma stanowi również zaplecze produkcyjne.

Z Video Brothers związała się również znana polska stylistka polskich gwiazd – Jolanta Czajkowska z kanału „Czaja Wyczaja” oraz liczący 2,13 mln subskrybentów –  Baby’s Adventure, jeden z największych kanałów z treściami dla dzieci w globalnym YouTube.

W koprodukcji z wybranymi partnerami firma będzie wprowadzać do internetu kolejne serie autorskie, w których zostaną obsadzeni twórcy poszczególnych kanałów.

Porządkujemy nasze aktywa i rozwiązujemy umowy z twórcami nieaktywnymi oraz zdemonetyzowanymi za treści zbyt kontrowersyjne lub dezinformujące internetową społeczność – mówi Łukasz Skalik, prezes Video Brothers – Skupiamy się w dalszym ciągu na rozwijaniu kanałów tematycznych i będziemy mocno pilnować, aby w naszej sieci pojawiały się treści przyjazne markom oraz nienaruszające regulaminów cyfrowych platform.

VideoBrothers/Zdjęcie główne: Video Brothers