Usłysz Dziki Zachód w Storytel

„Miasteczko Brighthope” to pierwsze w Polsce słuchowisko westernowe. W historii autorstwa Przemka Corso, i produkcji Storytel, wystąpili m.in. Wojciech Mecwaldowski, Borys Szyc, Bartosz Bielenia i Osi Ugonoh, oraz Jan Frycz jako narrator. Piosenkę do słuchowiska nagrali Wojciech Waglewski, Fisz i Emade.

Przemek Corso napisał nowy rozdział w historii kowbojskich opowieści. Tytułowe miasteczko Brighthope to miejsce zbudowane na wierze w nowe początki, na drugich szansach, ale i marzeniach o równości i sprawiedliwości. W słuchowisku symbolicznie zetrą się stara i nowa wizja westernu.

W produkcji Storytel spokojne Brighthope stanie się areną walki między demonicznym łowcą głów, Cranem, a owianym złą sławą przywódcą gangu MacGregora. W krzyżowym ogniu ich rewolwerów znajdą się ludzie, którzy w brutalnym świecie szukali szansy na lepsze życie.

Po serii udanych napadów na pociągi, Gang MacGregora postanawia odciąć się od swojego lidera. Przeszłości nie da się jednak wymazać, i wkrótce dopadają ich konsekwencje dawnych zbrodni. Gang poczynił sobie wpływowych wrogów, którzy ich tropem puścili słynnych agentów Pinkertona.

Dowodzeni przez bezwzględnego Crane’a, zrobią wszystko, by dopaść przestępców i dostarczyć MacGregora żywego do stanu Washington, gdzie ten będzie długo i boleśnie pokutował za swoje winy. Areną ich ostatecznego starcia będzie miasteczko Brighthope, zbudowane na marzeniach o nowym świecie i równości społecznej – z dala od bezwzględnych praw rządzących Dzikim Zachodem. Mieszkańcy, wraz z szeryfem Bridgesem, będą musieli wybrać między złem a jeszcze gorszym złem.

Tylko czy taki wybór nie ściągnie na nich zagłady? Konfrontacja pomiędzy MacGregorem, Cranem i Bridgesem będzie nieunikniona, a świat wokół nich dosłownie stanie w płomieniach.

„Miasteczko Brighthope” to kolejna słuchowiskowa produkcja Storytel. W gwiazdorskiej obsadzie westernu spotkali się Borys Szyc (szeryf Bridges), Wojciech Mecwaldowski (MacGregor), Bartosz Bielenia (Crane), Osi Ugonoh (Hope), i Jan Frycz (narrator).

 

W Polsce nie mamy tradycji westernowych. Mamy natomiast „Trylogię” Sienkiewicza, którą można nazwać easternem. Sam Sienkiewicz zaś pewien czas był kowbojem. Możliwe więc, że „Miasteczko Brighthope” by mu się spodobało. Dla mnie było to bardzo ciekawe doświadczenie lektorskie. – Jan Frycz

Partnerują im również Fisz, Emade i Wojciech Waglewski, w rolach bezwzględnych (i rozśpiewanych) Agentów Pinkertona, oraz Michał Pęszyński z Teatru 21, jako barman Duży Ben. yśmy zagrać na koncercie.

Reżyserem słuchowiska jest Marcin Kardach. Producentem kreatywnym słuchowiska Marcin Zwierzchowski.

Storytel/Zdjęcie główne: Stroytel/Wideo:YouTube