Brytyjczycy wydali ponad 1 miliard funtów na streaming muzyki w 2019 roku

Jak raportuje ERA (Entertainment Retailers Association) w 2019 roku Brytyjczycy wydali na streaming muzyki ponad 1 miliard funtów.

Za pośrednictwem wszystkich muzycznych serwisów, oferujących streaming muzyki, Brytyjczycy wysłuchali przez serwisy ponad 114 miliardów utworów według brytyjskiego przemysłu fonograficznego (BPI).  Wzrost sprzedaży muzyki przez serwisy streamingowe sięgnął 23 proc. , co przełożyło się na wzrost o 7 proc. w stosunku do całego rynku muzycznego Wielkiej Brytanii. Całkowita sprzedaż muzyki w Wielkiej Brytanii w 2019 roku osiągnęła wartość 1,4 miliarda funtów.

Należy tu przypomnieć, że pięć lat temu Brytyjczycy wydali na serwisy muzyczne 250 milionów funtów a dekadę temu było to zaledwie 30 milionów funtów.

Przy wzroście przychodów z serwisów streamingowych, spadły o 17 proc. przychody ze sprzedaży muzyki na nośnikach fizycznych i osiągnęły pułap 318 milionów funtów. Wzrostem może pochwalić się jedynie rynek płyt winylowych, który przeżywa swój renesans. Sprzedaż winyli wzrosła o 6,4 proc. i osiągnęła wartość 97 milionów funtów.

stream2me/ERA/Zdjęcie:Pexels