Platforma Viu wystartowała na Bliskim Wschodzie.

Platforma Viu uruchomiła lokalną wersję serwisu w krajach Bliskiego Wschodu. Posiadająca własną technologię Vuclip, obecna dotychczas w Indonezji, Malezji, Indiach, Hong Kongu i Singapurze weszła ze swoją ofertą do Arabii Saudyjskiej, Kataru, Kuwejtu, Bahrajnu, Omanu, Jordanii i Egiptu.

Platforma będzie oferować lokalne produkcje w tym Egipskie, Syryjskie i Tunezyjskie, a także międzynarodowe.  Widzowie ze Środkowego Wschodu dostana dostęp do aktualnych hitów kinowych oraz do archiwalnych klasyków. Platforma oferuje również dostęp do kontentu muzycznego, ponad 6 tysięcy pozycji takich artystów jak Nicole Saba, Amr Diab, Hassan El Shafei, Nancy Ajram, Ramy Sabrya czy Maya Diab.

Nie zabraknie również klasycznego kina Bollywood z takimi gwiazdami jak Shahrukh Khan, Salman Khan, Katrina Kaif i Deepika Padukone. Wszystko to dzięki umowie podpisanej z wytwórnią Shemaroo, specjalizującej się w produkcji kina hinduskiego.

Dostęp do bibliotek platformy udostępniony został za darmo, jednak z emisją reklam. Wersja premium bez reklam będzie wymagała miesięcznej opłaty.

Serwis standardowo udostępniony jest przez wiele urządzeń, od przeglądarek desktopowych po urządzenia mobilne na wszystkich platformach systemowych.