Warszawianka – pierwsza polska produkcja oryginalna SkyShowtime

SkyShowtime ogłosiło, że pierwszy polski serial oryginalny Warszawianka zadebiutuje w serwisie już w czerwcu. Produkcja liczy jedenaście 40-minutowych odcinków. 

Serial opowiada o tragikomicznych losach czterdziestoletniego playboya, miejskiej legendy, która nieustająco walczy z rzeczywistością, próbując uchwycić sens własnego istnienia we współczesnym świecie. Franek Czułkowski aka Czuły (w tej roli Borys Szyc) to postać głęboko złożona – nieodpowiedzialny imprezowicz, seryjny uwodziciel i jednocześnie przyjaciel wszystkich.

Z głową pełną marzeń i talentem pisarskim Czuły skradł serca pokolenia X, ale nie dojrzał. Mając, a potem straciwszy wszystko, próbuje nadać sens współczesnemu światu w otoczeniu najciekawszych postaci miasta.

Jako serwis streamingowy stworzony specjalnie dla Europy, SkyShowtime oddany jest prawdziwemu i angażującemu opowiadaniu historii, które bawią i poruszą publiczność na naszych rynkach. Cieszymy się, że już w czerwcu będziemy mogli zaprezentować widzom Warszawiankę – nasz pierwszy polski serial oryginalny. Warszawianka – fantastycznie napisana przez Jakuba Żulczyka i ze świetnym Borysem Szycem w roli głównej – to wciągająca rozrywka w najlepszym wydaniu. To prowokacyjna opowieść dla dorosłych i jesteśmy dumni, że będzie dostępna na wyłączność w naszym serwisie – Monty Sarhan, CEO SkyShowtime 

Serial SkyShowtime Original Warszawianka wyreżyserowany został przez Jacka Borcucha na podstawie scenariusza Jakuba Żulczyka.

Są ludzie, którzy dodają koloru do naszego życia – sami jednak żyją na granicy czerni. Warszawianka to historia Franka ‘Czułego’ – czterdziestolatka, który wciąż jest nastolatkiem. Najlepszego i najgorszego ojca na świecie. Uwikłanego w miasto bajeranta. Dobrego faceta, który wciąż podejmuje złe decyzje. Wciąż zakochanego mężczyzny, który nie ma pojęcia, jak kochać. Niewielu jest takich gości jak Czuły i wierzę, że widzowie wciągną się w tę opowieść, ponieważ wielu z nas odnajdzie w jego historii część siebie. SkyShowtime pokazało pełne zaangażowanie i wsparcie dla serialu i jest świetnym miejscem dla Warszawianki”– powiedział Jakub Żulczyk, autor scenariusza.

Dla mnie osobiście, Warszawianka to serial o wolności. Wolności od i wolności do.  Z jednej strony to ucieczka od coraz mocniej zaciskającej się pętli norm: społecznych, moralnych czy kulturowych. Z drugiej, parafrazując Houellebecqa, to opowieść o próbie poszerzenia pola walki – czyli możliwości, niczym nieograniczonej wolnej woli. To zdecydowanie serial dla ludzi dorosłych. Bardzo w poprzek wszystkiemu co powstaje. Cieszę się, że już niedługo będzie można zobaczyć Warszawiankę na platformie SkyShowtime – dodał Jacek Borcuch, reżyser serialu.

Autorem zdjęć jest Piotr Uznański. W rolę głównego bohatera serialu wcielił się Borys Szyc. W pozostałych rolach wystąpili: Krystyna Janda, Jerzy Skolimowski, Ilona Ostrowska, Piotr Polak, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Zofia Wichłacz, Paulina Gałązka, Jan Peszek, Maja Pankiewicz, Marianna Zydek, Jakub Wieczorek, Marta Ścisłowicz, Tomasz Włosok, Marcin Januszkiewicz i Milena Goździela.

Produkcja zadebiutuje już w czerwcu wyłącznie w serwisie SkyShowtime.

SkyShowtime/Zdjęcie główne: SkyShowtime