W najbliższą niedzielę w HBO GO premiera nowego filmu HBO 451° Fahrenheita.

Już tydzień po pokazie w Cannes, widzowie HBO i HBO GO mogą oglądać najnowszy film produkcji HBO 451° Fahrenheita. Premiera filmu z Michaelem B. Jordanem i Michaelem Shannonem w rolach głównych już w najbliższą niedzielę, 20 maja, na antenie HBO oraz w serwisie HBO GO.

Zaprezentowany tydzień temu na festiwalu w Cannes film HBO 451° Fahrenheita jest adaptacją głośnej powieści Ray’a Brabury’ego o dystopijnej przyszłości, w której ludzie zmanipulowani są przez media, a historia nieustannie pisana jest na nowo.

W świecie tym jakikolwiek kontakt z literaturą jest zakazany, czego pilnie strzegą strażacy, zajmujący się paleniem książek. Guy Montag (Michael B. Jordan), młody i sumiennie wypełniający swoje obowiązki strażak, w pewnym momencie zaczyna podważać istniejący porządek rzeczy. Chce porzucić dotychczasowe życie. W tym celu musi podjąć walkę ze swoim mentorem – kapitanem straży pożarnej Beattym (Michael Shannon).

W produkcji występują: Michael B. Jordan (serial HBO Prawo ulicy, Czarna pantera), dwukrotnie nominowany do Oscara Michael Shannon (Kształt wody, serial HBO Zakazane imperium) oraz Sofia Boutella (Mumia, Kingsman: Tajne służby) w roli Klarysy, informatorki uwikłanej w spór między dwoma strażakami.

Film 451° Fahrenheita został wyprodukowany przez HBO Films we współpracy z Noruz Films, Brace Cove i Outlier Society.

Za scenariusz odpowiadają Amir Naderi oraz wyróżniony Nagrodą Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI) Ramin Bahrani (Bez względu na cenę), który także wyreżyserował ten obraz.

451° Fahrenheita (4)
451° Fahrenheita (4)
451° Fahrenheita (2)
451° Fahrenheita (2)
451° Fahrenheita (3)
451° Fahrenheita (3)
451° Fahrenheita (1)
451° Fahrenheita (1)
previous arrow
next arrow
Shadow

Premiera filmu HBO 451° Fahrenheita odbędzie się w HBO GO w równolegle z amerykańską premierą – w niedzielę, 20 maja o godz. 2:00 nad ranem. Premierowa emisja na antenie HBO zaplanowana została na wieczór tego samego dnia, w niedzielę, 20 maja o godz. 20:10.

HBO