Spotify rozszerza funkcję Blend o dwie nowe opcje zapewniając użytkownikom kolejny sposób na łączenie się poprzez muzykę

Od dziś Spotify rozszerza swoją funkcję Blend o dwie nowe opcje, dzieki którym użytkownicy będą mogli sprawdzić zgodność swoich gustów muzycznych i wygenerować wspólną playlistę z maksymalnie 10 osobami.

Od teraz dostępne będzie również porównywanie muzyki i tworzenie wspólnej listy odtwarzania Blend z niektórymi z ulubionych artystów użytkowników Spotify.

Od sierpnia ubiegłego roku polscy użytkownicy mogą korzystać z funkcji Blend, która umożliwia tworzenie wspólnych playlist z rodziną i przyjaciółmi na podstawie ich wspólnych gustów muzycznych. Od dziś Spotify rozszerza funkcję Blend o dwie nowe opcje, które dają użytkownikom jeszcze więcej możliwości dzielenia się muzyką z przyjaciółmi, rodziną, a nawet niektórymi z ich ulubionych artystów.
 
Codziennie aktualizowane playlisty Blend to łatwy i natychmiastowy sposób na wspólne słuchanie muzyki – tak prosty, jak naciśnięcie przycisku „play”. Dotychczas użytkownicy mogli łączyć się dzięki Blend z jednym znajomym lub członkiem rodziny w danym momencie – ale od dziś na Spotify użytkownicy mogą: 
  • Utworzyć playlistę Blend z maksymalnie 10 osobami, otrzymując jedną listę odtwarzania dostosowaną do wszystkich gustów. 
  • Utworzyć playlistę Blend z artystą – w tym z BTSCharli XCXKacey MusgravesLauvMegan Thee StallionMimi WebbTai VerdesXamã i wieloma innymi. Teraz użytkownicy serwisu Spotify i niektórzy z ich ulubionych artystów mogą połączyć swoje gusta muzyczne w jedną wspólną listę odtwarzania stworzoną specjalnie dla nich. Otrzymają oni także kartę udostępniania, na której będą wyświetlane wyniki dopasowania ich gustów. Dzięki temu będą mogli sprawdzić, jak ich preferencje muzyczne mają się do preferencji ich ulubionego artysty i podzielić się wynikami bezpośrednio na Instagramie, Facebooku, Snapchacie lub Twitterze.
Muzyka zbliża ludzi, a dzięki funkcji Blend dzielenie się nią i odkrywanie nowych utworów jest jeszcze łatwiejsze. By skorzystać z możliwości porównania gustów i stworzenia wspólnej spersonalizowanej playlisty z maksymalnie 10 osobami wystarczy wyszukać „Blend” w zakładce wyszukiwania na Spotify.
 
Następnie dotknij opcji „Zaproś”, aby wybrać osoby, z którymi chcesz utworzyć playlistę Blend. Twoi znajomi muszą zaakceptować Twoje zaproszenie, a następnie zostanie utworzona lista odtwarzania. Gdy wszyscy dołączą do zabawy, każdy z nich otrzyma spersonalizowaną kartę udostępniania, którą będzie mógł wykorzystać w mediach społecznościowych. By połączyć się z artystą przejdź do jego profilu w mediach społecznościowych i kliknij właściwy link.
 
Więcej informacji o tym, jak uzyskać dostęp do nowych opcji w ramach funkcji Blend, można znaleźć na blogu For the Record.
 
Spotify/Zdjęcie główne_Spotify