CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 80

TVP VOD udostępnia najpopularniejsze polskie filmy i seriale z napisami w języku ukraińskim

TVP VOD udostępnia najpopularniejsze polskie filmy i seriale, m.in.: „Dom nad rozlewiskiem”, „Ranczo Wilkowyje” czy „O mnie się nie martw” z napisami w języku ukraińskim. Dostęp do kolekcji przetłumaczonych pozycji programowych w TVP VOD jest bezpłatny.

W TVP VOD odcinki seriali tłumaczone są na bieżąco. Telewizja Polska zaproponowała widzom z Ukrainy swoje najpopularniejsze produkcje, które od lat wzruszają i bawią. Obyczajowy serial „O mnie się nie martw” w gwiazdorskiej obsadzie z Joanną Kulig w roli głównej to ciepła, rodzinna pełna humoru i emocji produkcja. Iga to dwukrotna rozwódka z dwójką dzieci. Przypadek stawia na jej drodze młodego i zdolnego adwokata.
 

Serial „Dom nad rozlewiskiem” jest skierowany do tych, którzy cenią sobie dom, jako najważniejsze miejsce życia rodzinnego. To opowieść o cieple, rodzinie dającej poczucie bezpieczeństwa, o miłości i zerwanych więzach. Serial nagrywany był w malowniczej scenerii Mazur.

„Ranczo Wilkowyje” to barwna komedia o przemianach społecznych, które zachodzą w położonej na wschodnich krańcach Polski wsi Wilkowyje. Ponadto w TVP VOD znajdują się dedykowane najmłodszym widzom bajki i programy z lektorem w języku ukraińskim. Są to m.in.: „Zagadki zwierzogromadki”, „Halo, Halo!” i „Licz na Wiktora”.

 

Telewizja Polska od początku napaści rosyjskiej błyskawicznie dostosowała ofertę do nowych wyzwań. Informujemy na bieżąco o poświęceniu armii i narodu ukraińskiego. Cały czas nasi korespondenci są na Ukrainie i to na pierwszej linii walk. Staramy się pomóc w  każdy możliwy sposób. Współorganizowaliśmy dwa koncerty: „Solidarni z Ukrainą” i globalny maraton charytatywny „Save Ukraine”. Udostępniliśmy na swoich kanałach pierwszy program ukraińskiej telewizji publicznej UA1. W programie „Podaj rękę Ukrainie” dostarczamy niezbędnych, praktycznych informacji naszym sąsiadom, którzy znaleźli schronienie w Polsce. A od dzisiaj w TVP VOD udostępniamy nasze najpopularniejsze seriale z tłumaczeniem na język ukraiński. Nasze kultury są sobie bliskie, więc mam wielką nadzieję, że sprawimy tym przyjemność naszym ukraińskim przyjaciołom – powiedział Jacek Kurski, Prezes Zarządu Telewizji Polskiej.

Kolejne tytuły, które widzowie znajdą w bibliotece filmów i seriali w TVP VOD opatrzone tłumaczeniem w języku ukraińskim pojawią się w najbliższych tygodniach. Będą to m.in.: „Miłość nad rozlewiskiem”, „Ja wam pokażę”, „Siedlisko” i „Ranczo”.

Dostęp do kolekcji przetłumaczonych pozycji programowych w TVP VOD jest bezpłatny.

 
Telewizja Polska/Zdjęcie główne: Telewizja Polska