Plex Cloud dostępny dla każdego użytkownika.

Popularny serwer multimedialny Plex ogłosił, że usługa Plex Cloud jest dostępna dla wszystkich płatnych abonentów usługi. 

Plex to aplikacja pozwalająca zamienić domowy komputer w pełni funkcjonalne centrum multimedialne, zapewniające szybki dostęp do materiałów wideo, audio oraz fotograficznych ze wszystkich urządzeń w domu podłączonych do internetu.

Plex uruchomiony ponad pięć lat temu usługę Cloud oferował w standardowym abonamencie dostęp do treści multimedialnych zapisanych na lokalnych dyskach. Od teraz każdy użytkownik Plexa ma dostęp do usługi Cloud i nie musi się już zamartwiać ograniczeniami pojemnościowymi dysków stacjonarnych.

Krótka konfiguracja Plex Cloud

Serwis współpracuje z takimi chmurami jak Dropbox, Google Drive oraz One Drive.  Nie ma już ograniczeń trzymania materiałów na lokalnym dysku a łatwy dostęp do własnych plików uzyskamy wszędzie, gdzie znajdziemy się w zasięgi internetu.

Plex za miesięczną opłatą 4,99$ (lub roczną 39,99$) pozwala nam na dostęp do naszych między innymi filmów i seriali z każdego urządzenia podłączonego do internetu. Raz stworzona biblioteka aktualizuje się co jakiś czas i możemy oglądać wideo na dowolnych urządzeniach takich jak Amazon Fire TV, Chromecast, PlayStaion 4, Sonos, Xbox 360, Android, iOS, TiVO, XboxOne, Android TV, Kodi, Roku, system Windows, Apple TV, PlayStation 3, smart TV, Windows Phone.

Player Plexa wspiera napisy oraz wszystkie kodeki. Plex to nie tylko wideo, ale również odtwarzacz muzyki oraz przeglądarka zdjęć. Dodatkowo oferuje dostęp do wybranych aplikacji oraz kanałów telewizyjnych live (ta cześć usługi uzależniona jest od regionu, gdzie oferowany jest Plex).

Więcej informacji o wszystkich możliwościach Plexa znajdziecie pod tym adresem.