Netflix zapowiada nowy belgijski serial „Soil”

Netflix zapowiedział nowy belgijski serial „Soil”.

Pomysłodawcami scenariusza są Zouzou Ben Chikha, Dries Heyneman i Wannes Capelle. Serial wyreżyserują belgijscy reżyserzy i scenarzyści, Adil El Arbi i Bilall Fallah („Bad Boys For Life”), oraz Mathieu Mortelmans  („Jednostka 42”, „Gent-West”, „Vermist”).

Netflix nawiąże współpracę z firmą produkcyjną Lunanime (część Lumiere Group) i firmą medialną SBS Belgium, aby udostępnić serial „Soil” użytkownikom serwisu Netflix z całego świata (z wyjątkiem Belgii, Niemiec i niemieckojęzycznych regionów Austrii i Szwajcarii, gdzie serial wyemitują najpierw lokalni nadawcy).

Gdy muzułmanin umiera w Belgii, jego rodzina ma dylemat — pochować go na miejscu, czy uwzględnić jego ostatnie życzenie i zabrać go tam, gdzie się urodził? Młody Ishmael „Smile” Boulasmoum, który razem z siostrą odziedziczył firmę ojca, znajduje rozwiązanie. Postanawia importować ziemię z Maroko, aby chować w niej członków swojej społeczności. Nie wie jednak, że właśnie otworzył puszkę Pandory…

„Soil” to ośmioodcinkowy dramat wyprodukowany przez Jana De Clercqa z firmy Lunanime stanowiącej część Lumière Group. W serialu wystąpili: Yassine Ouaich („GR5”), Charlotte De Bruyne („Dwunastu”), Barbara Sarafian („Gevoel Voor Tumor”), Tom Vermeir („Dwunastu”), Reinhilde Decleir („Hotel Beau Séjour”), Saïd Boumazoughe („Gangsta”), Mourade Zeguendi („Gina & Chantal”), Ahlaam Teghadouini („Hoodie”), Dries Heyneman („Bevergem”), Ward Kerremans („Szkarłatna wdowa”), Emilie De Roo („16+”) i Wannes Cappelle („Bevergem”). 

Reżyserzy Adil El Arbi i Bilall Fallah: „»Soil« porusza problemy dobrze znane muzułmanom i Marokańczykom, ale jednocześnie to uniwersalna opowieść o rodzinie i żałobie. Cieszymy się, że po naszej hollywoodzkiej przygodzie możemy znów pracować w Belgii. Mamy fantastyczną obsadę i świetny scenariusz. Nie możemy się już doczekać początku zdjęć do serialu »Soil«, zwłaszcza że wracamy na plan do miasta, w którym to wszystko się zaczęło — do Brukseli’’. „

Lina Brouneus, dyrektor ds. koprodukcji i przejęć w firmie Netflix: „Jesteśmy zachwyceni nawiązaniem współpracy z firmami Lumière i SBS Belgium oraz możliwością udostępnienia widzom serwisu Netflix nowego belgijskiego serialu »Soil«. Adil El Arbi, Bilall Fallah  i cała ekipa Lumière mają niesamowity talent. Cieszymy się, że użytkownicy naszej platformy będą mogli poznać ich kreatywną wizję’’.

Jan De Clercq i Marike Muselaers z firmy Lumière: „Firmy Lumière i Netflix współpracują ze sobą, odkąd Netflix rozpoczął działalność w Beneluksie. Mamy już dobre doświadczenia ze wspólnej dystrybucji, a teraz możemy wzmocnić naszą relację partnerską dzięki pierwszej koprodukcji. Chociaż akcja serialu »Soil« rozgrywa się w Belgii, jest to uniwersalna historia o rodzinie i poczuciu przynależności. Cieszy nas, że dzięki serwisowi Netflix obejrzą ją widzowie z całego świata”.

„Soil” („Grond”) to serial wyprodukowany przez firmę Lumière na zlecenie VIER (SBS) we współpracy z firmami Netflix i Telenet  oraz przy wsparciu Creative Europe — programu medialnego Unii Europejskiej, fundacji Flanders Audiovisual (fundacji medialnej), Screen Brussels i Belgian Tax Shelter (Lum.Invest & BNP Paribas Fortis Film Finance).

Serial będzie miał premierę w Belgii w sieci VIER i zostanie udostępniony w serwisie Netflix na całym świecie i w serwisie Telenet w Belgii sześć miesięcy po wyemitowaniu ostatniego odcinka. 

Netflix