Kasia Sawczuk i Mattia Rosinski w podróży przedślubnej w Storytel

Najnowsze słuchowisko Storytel to romantyczna i pełna humoru opowieść drogi o Parze Młodej, która tuż przed ślubem wybiera się w szaloną podróż.

Podobno nieważna jest sama podróż, ale to, kto ci w niej towarzyszy. Może jednak akt podróży ma znaczenie.

Dla Poli i Milo wyprawa przez pół Polski, na Hel, do miejsca, w którym się poznali, staje się okazją do oderwania się od codzienności i bycia tylko dla siebie. Co jednak, gdy refleksja nad wspólną przyszłością odsłoni prawdę o tym, że marzenia zakochanych są różne?

„Powiedz mi to jeszcze raz” czerpie z najlepszych wzorców komedii romantycznych i opowieści drogi, by opowiedzieć historię pary, która już się w sobie zakochała, a teraz musi na nowo rozpalić ogień tego uczucia.

W role zakochanych wcielą się aktorka i piosenkarka Kasia Sawczuk (Effy) oraz piosenkarz Mattia Rosinski, jeden z założycieli zespołu BEMY. W ramach pracy nad produkcją Storytel para miała również okazję, by po raz pierwszy nagrać wspólną piosenkę.

Podarowaliśmy naszym bohaterom dawkę szczerej miłości – mówi Sawczuk. I rozwija myśl, dlaczego akurat ta historia tak przemówiła do niej i do Rosinskiego: Myślę, że z tym tekstem utożsamić się może wiele młodych osób, nie tylko będących w relacji. W polskiej kulturze od małego jesteśmy wrzucani w mocne ramy tego co WYPADA, co POWINNIŚMY, a czego NIE, co potrafi z kolei bardzo mocno odbijać się w przyszłości i przeszkadzać w samodzielnym podejmowaniu decyzji. Burzy asertywność. Tak było w przypadku Milo i Poli. Dali się ponieść presji otoczenia.

Dla piosenkarza praca nad słuchowiskiem była czymś nowym, ale i sporym wyzwaniem. Średnio potrafię czytać po Polsku, a grać to już w ogóle – wyznaje. Szybko dodaje przy tym: Na szczęście miałem świetną nauczycielkę, czyli Kasię. Pomogła mi przygotować się na tyle, że byłem wstanie zrozumieć emocje naszych bohaterów. Pierwszy raz miałem okazję obserwować niektóre z metod aktorskich Kasi, zobaczyć ogromną paletę jej umiejętności i to, jak pracuje jej wyobraźnia.

Oprócz nich w słuchowisku wystąpili m.in. Józef Pawłowski, Jakub Wieczorek, Anna Apostolakis, Weronika Humaj oraz Filip Kosior jako narrator.

Storytel