Spotify uruchamia funkcję Blend z Dawidem Podsiadło

Po raz pierwszy, Spotify współpracuje z polskim artystą przy funkcji Blend – stworzonej po to, by umacniać relacje między artystami  i ich fanami.

Od 12 lipca, przy okazji 10-lecia działalności artystycznej Dawida Podsiadło, użytkownicy Spotify mogą zobaczyć na ile zbliżone są ich własne preferencje muzyczne do gustu jednego z najpopularniejszych artystów w kraju.

Spotify Blend to doświadczenie muzyczne, które możemy dzielić w grupie do dziesięciu osób, razem z przyjaciółmi, rodziną, a nawet wybranymi artystami.
Poprzez tę funkcję, Spotify łączy gusta różnych osób, pozwala im sprawdzić poziom zgodności pod kątem muzyki i tworzy wspólną playlistę z ulubionymi utworami każdego z członków grupy.
 
W trakcie 10-letniej kariery, Dawid Podsiadło pobił wiele rekordów na Spotify w Polsce. W 2013 roku, kiedy to Spotify pojawiło się w Polsce, Dawid został pierwszym polskim artystą, który osiągnął pułap 500 tysięcy odtworzeń miesięcznie. Jest obecnie jednym z najchętniej streamowanych artystów w kraju, który jako pierwszy w 2022 roku przekroczył próg 3 milionów miesięcznych słuchaczy na Spotify w Polsce.
 
W 2022 roku Spotify współpracował z twórcą przy premierze jego albumu “Lata Dwudzieste. Enhanced Album”, a sama płyta zajęła 4 miejsce w globalnym zestawieniu Spotify, Top Album Global Debut Chart, za okres 21-23 października 2022.
 
Spotify/Zdjęcie główne: Spotify