tvpvod

Rusza podcast „Rekonstrukcja Cyfrowa TVP”

W nowym formacie udział wezmą znani twórcy oraz aktorzy, filmowi i telewizyjni, zaś gościem pierwszego odcinka będzie Krzysztof Zanussi. Podcast poprowadzą Łukasz Adamski i Łukasz Jasina.

W odpowiedzi na niesłabnące zainteresowanie minionymi produkcjami filmowymi i telewizyjnymi, Telewizja Polska przygotowała cykl rozmów o filmie z twórcami i aktorami, przybliżając sylwetki gości i sięgając po ich niezwykłe wspomnienia. Wśród gości pojawią się znane i cenione postaci związane z wielkim, jak i mniejszym szklanym ekranem, których losy przecinały się z historią Telewizji Polskiej.

Podcast „Rekonstrukcja Cyfrowa TVP” poprowadzą dwaj Łukasze – wielcy miłośnicy kina, a zwłaszcza rodzimych produkcji. Przyjrzą się twórczości wyjątkowych gości, zagłębią się wraz z nimi w świat filmów i seriali oraz sięgną po ich dotąd nieznane wspomnienia.

Raz w miesiącu widzowie zaproszeni zostaną do kolejnej sentymentalnej podróży, poprzez tytuły uwielbiane przez kilka pokoleń – podróży pełnej dobrych emocji, zadumy i wzruszeń, a także interesujących wniosków, jakie nasunęły się twórcom po wielu latach. W podcaście poruszane będą tematy związane zarówno z najgłośniejszymi, jak i kameralnymi tytułami, z których wiele dostępnych jest na stronach www.vod.tvp.pl oraz cyfrowa.tvp.pl.

Wywiad z Krzysztofem Zanussim udostępniony zostanie na platformach YouTube i Spotify oraz na facebookowym profilu Rekonstrukcja Cyfrowa TVP, gdzie zapowiadani będą także kolejni goście podcastu. Wszystkie odcinki udostępnione będą również w serwisie VOD TVP. Za pomysł oraz realizację cyklu odpowiada Zespół Ośrodka Dokumentacji i Zbiorów Programowych oraz Agencja Kreacji Rozrywki i Oprawy TVP.

Telewizja Polska