Nowe polskie aplikacje dostępne w smart TV Hisense

Ponad 14 mln użytkowników na całym świecie korzysta z inteligentnych telewizorów wyposażonych w system operacyjny VIDAA, w który wyposażone są telewizory Hisense. Producent ogłasza wdrożenie kolejnych polskich aplikacji w VIDAA – Polsat Go oraz Disney Plus.

VIDAA to system operacyjny smart TV, który jest używany w telewizorach przez firmę Hisense. Od 2014 roku, kiedy VIDAA po raz pierwszy została wdrożona, system znacząco ewoluował i dzisiaj jest jedną z najszybszych i najbardziej intuicyjnych platform smart TV dostępnych na rynku. 

Aplikacje dostępne w VIDAA, zapewniają dostęp do najlepszych treści takich jak filmy, muzyka, sport czy TV na żywo. Dzięki współpracy z ponad 500 globalnymi partnerami na całym świecie na platformie dostępne są najpopularniejsze międzynarodowe aplikacje tj.: YouTube, Netflix, Amazon Prime Video, NBA, UEFA.TV.

Na każdym rynku VIDAA oferuje dostęp również do rodzimych aplikacji. Ich wybór jest ściśle powiązany z wybranym krajem.

Od marca br. polscy użytkownicy systemu korzystają z rodzimej aplikacji Polsat Go. To nowoczesny, wygodny serwis typu VOD, w którym można obejrzeć treści Telewizji Polsat, a zatem najlepsze seriale czy programy rozrywkowe, sport i informacje oraz telewizję na żywo. Dodatkowo w ofercie znajduje się kilkaset pozycji filmowych polskiego kina.

Od czerwca użytkownicy telewizorów Hisense mogą korzystać z platformy streamingowej Disney Plus, oferującej oryginalne produkcje, filmy i seriale od Disneya, Pixara, Marvela, materiały i dokumenty od National Geographic, wytwórni 20th Century Studios i stacji FOX-a.

Jeszcze przed premierą, Disney zadbał o to, by tworzone prze nią materiały miały polskie napisy i/lub polskiego lektora lub dubbing. Interfejs aplikacji serwisu został również przetłumaczony na język polski.

Przed wdrożeniem rodzimych aplikacji przeprowadziliśmy badania rynkowe, aby dowiedzieć się, które z nich cieszą się największą popularnością wśród polskich konsumentów – mówi Konrad Arseniuk, VP of Sales Brown Goods w grupie Gorenje. – Dostępność kolejnych polskich aplikacji w systemie VIDAA jest wyłącznie kwestią czasu. Myślę, że sukcesywnie będziemy wprowadzać kolejne polskie aplikacje do systemu smart TV. Mam nadzieję, że da nam to szansę, aby stać się znaczącym graczem również na polskim rynku. Bardzo na to liczę – dodaje Konrad Arseniuk.

VIDAA daje użytkownikowi dostęp do aplikacji poprzez przyjazny interfejs. Kolejność wyświetlanych aplikacji można dostosować do indywidualnych preferencji. Co więcej, do kilku najczęściej wybieranych aplikacji można dotrzeć jednym przyciskiem pilota w mniej niż 2 sekundy.

Systemem można sterować także głosowo, korzystając z usługi VIDAA Voice. Po naciśnięciu przycisku z mikrofonem na pilocie można wydawać proste polecenia, również w języku polskim. VIDAA daje również możliwość sterowania systemem przy wykorzystaniu wirtualnych asystentów tj. Google Assistant i Alexa Amazon. Przy pomocy mobilnej aplikacji VIDAA Smart Remote użytkownik może zarządzać systemem z pozycji swojego smartfona, sterować aplikacjami i wyświetlać z telefonu swoje ulubione zdjęcia czy filmy.

W systemie VIDAA użytkownik nie musi podawać danych swojej karty kredytowej przy każdym zakupie subskrypcji, pakietów czy usług dokonanych przez smart TV.

Wszystkie płatności są realizowane przy pomocy jednego konta, gdzie dane użytkowników są bezpiecznie przechowywane. O bezpieczeństwie systemu świadczy certyfikat TÜV Rheinland Privacy by Design, który przyznawany jest za najwyższe standardy w zakresie ochrony prywatności danych, zapobiegania atakom sieciowym i cyberbezpieczeństwa.

Hisense/Zdjęcie główne: Hisense