Amazon planuje wejść na nowe rynki z usługą Fire TV

Usługa telewizyjna Fire TV dostarczana przez Amazona niedługo pojawi się na nowych rynkach europejskich.

Amazon Fire TV to popularna w Stanach Zjednoczonych usługa udostępniająca rozrywkę do amerykańskich domów. Amazon dzięki swoim urządzeniom, między innymi jak Fire TV Stick stał się jednym z głównych hub-ów do dostarczenia rozrywki wideo raz audio konsumentom. Oparta na systemie Android platforma pozwala na instalację tysięcy, m.in. popularnych aplikacji serwisów jak Netflix, HBO, Hulu, YouTube dzięki czemu za pomocą jednego pilota możemy kontrolować dostęp do wielu ulubionych bibliotek wideo oraz audio. 

Amazon dotychczas mocno ograniczał geograficznie dostęp do swoich usług poprzez platformę Fire TV. Po uruchomieniu globalnego dostępu do swojego serwisu wideo Prime Video rozmyśla o szerszym udostępnieniu usług Fire TV w Europie. Obecnie w Europie w pełni z tej platformy Amazona mogą korzystać obywatele Niemiec oraz Wielkiej Brytanii. Jak donosi Bloomberg, Amazon jeszcze w tym tygodniu ogłosi udostępnienie swoich usług w nowych krajach Europy a także o nowych umowach z firmami medialnymi.

Taki ruch ze strony Amazona pozwoli mu łatwiej konkurować z innymi dostawcami telewizyjnymi jak Roku, który pomału wchodzi na rynki Europy Zachodniej oraz Apple TV.

Platforma Amazon Fire TV obecnie ma ponad 34 miliony aktywnych użytkowników a urządzenia z rodziny Fire TV najpopularniejsze są w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Indiach oraz w Japonii. W USA Fire TV stanowi 28,5 proc. rynku urządzeń przeznaczonych do streamingu mediów.

Obecnie w Polsce nie ma oficjalnej dystrybucji urządzeń Fire TV. Jednak jak już uda się zdobyć taki sprzęt, to możemy poznać tylko 10 procent jego możliwości, ponieważ większość usług oferowanych przez Fire TV ma założone geoblokady. Ironią jest, że dostępny w Polsce serwis wideo Amazon Prime Video nie jest dostępny przez urządzenia Fire TV. Podobnie jak urządzenia blokują dostęp do HBO GO, który również od wielu lat jest dostępny w Polsce. Możemy liczyć na to, że Amazon uruchomi usługę również w naszym kraju i będziemy mogli cieszyć się większa ilością odblokowanych usług. 

stream2me