Spotify wprowadza usługę Teksty globalnie dla wszystkich użytkowników

Jedna z najbardziej pożądanych funkcji Spotify jest wreszcie dostępna. Teksty, to proste i interaktywne doświadczenie, którym użytkownicy mogą dzielić się między sobą. Nowa opcja jest teraz dostępna dla użytkowników Free i Premium na całym świecie.

Spotify Teksty jest obecnie dostępne dla użytkowników na 28 rynkach, umożliwiając im śledzenie tekstu ich ulubionych utwór w czasie ich odtwarzania. Z nowej funkcji będą mogli skorzystać wszyscy fani muzyki korzystający ze Spotify na urządzeniach z systemem iOS i Android, komputerach oraz konsolach do gier i telewizorach.
 
Nowa opcja jest dostępna dzięki nawiązaniu przez platformę współpracy z Musixmatch, dzięki czemu użytkownicy otrzymali dostęp do obszernej biblioteki utworów.
 
W aplikacji mobilnej Spotify: 
  1. Stuknij w „Teraz odtwarzane” na utworze 
  2. Podczas słuchania, przesuń palcem w górę od dołu ekranu 
  3. Zobaczysz tekst utworu, który jest przewijany w czasie rzeczywistym w trakcie odtwarzania utworu 
  4. Aby udostępnić, po prostu dotknij przycisku „Udostępnij” na dole ekranu z tekstami piosenek, a następnie wybierz tekst, który chcesz udostępnić – i gdzie chcesz go udostępnić za pośrednictwem platform innych firm.
W aplikacji desktopowej Spotify: 
  1. Na pasku „Teraz odtwarzane”, kliknij na ikonę mikrofonu podczas odtwarzania utworu. 
  2. Voila! Zobaczysz tekst utworu, który przewija się w czasie rzeczywistym podczas odtwarzania utworu. 
W aplikacji SpotifyTV: 
  1. Otwórz „Teraz odtwarzane” na utworze 
  2. Przejdź do prawego rogu do “przycisku Tekst” i wybierz, czy chcesz włączyć tekst piosenki 
  3. Po włączeniu, zobaczysz tekst piosenki na ekranie
Dzięki dostępowi do tekstów światowych hitów, słuchacze będą teraz mogli nawiązać jeszcze głębszą więź z muzyką i artystami, których kochają – łącząc się z głębszym znaczeniem każdej piosenki poprzez moc słów.
 
Teksty piosenek za pomocą funkcji Spotify Teksty są dostępne na urządzeniach z systemem iOS i Android, na komputerach stacjonarnych, konsolach do gier* i telewizorach, dzięki czemu miliony fanów mogą teraz nawiązać jeszcze głębszy kontakt z ulubioną muzyką i artystami.
 
Spotify/Zdjęcie główne:Spotify