Netflix rozczarowuje inwestorów

Netflix w drugim kwartale pozyskał 5,2 miliona nowych użytkowników, to jest o cały milion mniej z planowanych.

Tym samym serwis rozczarował inwestorów a wycena spółki na Wall Street nagle spadła o 14 procent. Spowodowało to spadek kapitalizacji spółki o 24,2 miliarda dolarów.

W liście do inwestorów serwis pisze, iż przecenił swoje możliwości wzrostowe i w bieżącym kwartale zrewidował prognozy wzrostu do 5 milionów nowych użytkowników.

W drugim kwartale bieżącego roku, według najnowszego sprawozdania Netflix uzyskał przychód w wysokości 3,9 miliarda dolarów a dochód wzrósł do 384 milionów dolarów w porównaniu z poprzednim kwartałem na poziomie 66 milionów.

Na koniec drugiego kwartału serwis mógł się pochwalić 130 milionami płatnych subskrypcji.

Netflix również zapowiedział więcej inwestycji we własne produkcje, ale nieanglojęzyczne. Jest to odpowiedź na wzmacniającą się konkurencję ze strony HBO, Amazona, Apple oraz Disneya.

Netflix spodziewa się, że w najbliższych latach wzrost nowych użytkowników nie będzie już tak duży a to ze względu na pojawienie się konkurencji na rynkach zagranicznych takich jak Niemcy i Francja, w których to serwis jest bardzo popularny. Samemu serwisowy nie sprzyja również połączenia gigantów mediowych jak At&T z Warner Media, Fox z Disneyem i Comcastem. Plany rozwojowe w Europie psuja również tacy nadawcy jak ProSieben w Niemczech i Salto we Francji, którzy mocno rozbudowują swoje usługi wideo w Europie.

Broadband News/stream2me

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Notes

  • Disney +

    Tylko 35 proc. Anglików wie, że Disney uruchamia serwis streamingowy

    51 proc. Anglików skłonnych byłoby zapłacić miesięcznie za serwis Disneya do 10 funtów

    Około 25 proc. Anglików zadeklarowało chęć wykupienia nowej usługi obok tych, które już posiada