Qwest TV. Nowy serwis SVOD dla fanów jazzu.

Jesienią wystartuje nowy serwis SVOD przeznaczony dla fanów jazzu. Za jego powstaniem stoi największa gwiazda światowej muzyki.

Quincy Jones, legenda jazzu oraz producent Reza Ackbaraly jesienią tego roku sprawia miłą niespodziankę fanom jazzu. Wystartuje pierwsza na świecie platforma SVOD w pełni poświęcona muzyce jazzowej oraz inspirowanej jazzem, Qwest TV.

Nowy serwis będzie oferował wiele ekskluzywnych treści jak koncerty, filmy dokumentalne, wywiady czy też nagrania archiwalne. Duet twórców serwisu już zabezpieczył prawa do emisji ponad 400 tytułów i pragnie pozyskać kolejne 600 w ciągu pierwszych trzech lat istnienia serwisu.

Serwis podobnie jak inne tego typu dostępny będzie nie tylko z przeglądarki internetowej, ale również na urządzeniach mobilnych oraz poprzez STB (Set-Up-Box) oraz smart tv w jakości HD oraz 4K. Miesięczny abonament będzie wynosił 7,49 dolara lub euro.

Partnerem serwisu została francuska ME.IG Group, oferująca takie rozwiązania jak FlameFy & OKAST. Quincy Jones oraz Reza Ackbaraly dodatkowo chcą udostępnić swoją bibliotekę za damo sieci uniwersytetów stawiając na jej edukacyjny wymiar.

Innym pomysłem, związanym ze wsparciem w finansowaniu serwisu jest jego prapremiera na platformie crowdfoundingwoej. Dzięki pierwszym 1500 abonamentom chcą zebrać środki na rozruch, ale również zgromadzić opinie i uwagi na temat serwisu przed jego oficjalną premierą. Ci, którzy wykupią abonament dzięki platformie będą mieli dostęp do specjalnych dodatkowych treści i profitów na zasadzie wyłączności.