Poznaj świat „Mechanicznej pomarańczy” w interpretacji Krzysztofa Zalewskiego

#ToMojaMuza na półmetku. W aplikacji Storytel można już posłuchać „Mechanicznej pomarańczy” w interpretacji Krzysztofa Zalewskiego. Artysta jest czwartym muzykiem, który wziął udział w niezwykłym projekcie Storytel i VICE.

o Natalii Przybysz, Ralphie Kamińskim i Włodku Dembowskim, Krzysztof Zalewski jest kolejnym muzykiem, którego audiobooka możemy już posłuchać w aplikacji Storytel. Młodzi artyści polskiej sceny muzycznej weszli do studia nagraniowego, żeby zinterpretować ważne dla nich powieści literacie. Krzysztof Zalewski wybrał „Mechaniczną pomarańczę”

„Mechaniczna pomarańcza” Anthony’ego Burgessa z 1962 roku to jedna z najważniejszych książek XX wieku. Opowiada o buncie, przemocy i okrutnych, systemowych próbach „wyleczenia” agresji głównego bohatera – Alexa. Ta historia zainspirowała niezliczoną ilość artystów.

Stanley Kubrick w filmowej adaptacji z 1971 roku stworzył ikoniczną postać chłopaka ubranego w czarny melonik, białą koszulę i szelki, z doklejonymi rzęsami przy jednym oku. Z kolei David Bowie w kawałku „Girl Loves Me” używa częściowo slangu Nadsat, zaczerpniętego z książki.

Okazało się jednak, że kiedy artysta sięgnął po powieść, wydała mu się nieznana. Tak silnie wszystkie dzieła powstałe na jej podstawie zapadły w pamięć muzykowi, że miał wrażenie, jakby przeczytał oryginał. A jak ta książka-legenda brzmi w interpretacji Krzysztofa Zalewskiego? Jego audiobook jest już dostępny do odsłuchania w aplikacji Storytel.

Chociaż pierwotnie w ramach projektu #ToMojaMuza planowano wydanie sześciu audiobooków, w kwietniu poznamy jeszcze trzech artystów, którzy nagrali wybrane przez siebie książki. Więcej o projekcie, artystach i wydanych już tytułach można znaleźć w dedykowanej projektowi zakładce na vice.com
 
W związku z premierą audiobooka Krzysztofa Zalewskiego nowi użytkownicy aplikacji mogą teraz zarejestrować się na www.storytel.pl/zalewski i skorzystać z 30 dni darmowego dostępu do wszystkich audiobooków i podcastów w Storytel.
 

Notes

  • Spotify dostępne w Rosji oraz w 12 kolejnych krajach: Albania, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Czarnogóra, Kazachstan, Kosowo, Mołdawia, Macedonia Północna, Serbia, Słowenia i Ukraina.