„Czas” – film dokumentalny o Tomaszu Gollobie

23 kwietnia 2017 roku Tomasz Gollob uległ wypadkowi na torze motocrossowym w Chełmnie. Wybitny żużlowiec doznał bardzo poważnych obrażeń i musi poruszać się na wózku inwalidzkim. Od pięciu lat wytrwale i cierpliwie walczy o powrót do normalności.

Film dokumentalny CANAL+ „Czas” wraca do dnia wypadku, pokazuje codzienne życie Tomasza Golloba i stawia pytania o plany na przyszłość.

Od dłuższego czasu chciałem zrealizować taki film. Tomasz Gollob to jeden z najwybitniejszych żużlowców, a jego historia z pewnością zasługuje na opowiedzenie. Myślę, że to ważne dla samego Tomka i tysięcy kibiców.

W filmie wracamy do dnia wypadku, rozmawiamy z wieloma osobami, pokazujemy zdjęcia, których wcześniej nikt nie widział. Jest także to, co od pięciu lat zasługuje na najwyższy podziw – bardzo ciężka, ale wytrwała i systematyczna walka Tomka o powrót do normalności – Marcin Majewski, pomysłodawca filmu i szef redakcji żużlowej CANAL+

Zdjęcia do filmu trwały kilka miesięcy. Ekipa filmowa odwiedziła między innymi tor motocrossowy w Chełmnie. Dla Tomasza Golloba była to pierwsza od pięciu lat wizyta w miejscu wypadku.

W przetrwaniu pierwszego okresu po wypadku bardzo pomogli mi kibice. Chciałem się w jakiś sposób zrewanżować i podziękować, dlatego powstał ten film. Dzięki temu kibice mogą zobaczyć jak to wszystko naprawdę wygląda. Już po premierze miałem bardzo dużo telefonów i maili, wszyscy mówili, że film wyszedł bardzo dobrze. Wracam do niego, jak tylko mam możliwość. Łzy płyną, to oczywiste, ale jest także duża wiara. Wiem, do czego się przygotowuję, a czy życie da mi to zrealizować – zobaczymy – Tomasz Gollob

Tomasz Gollob to jeden z najwybitniejszych i najbardziej utytułowanych żużlowców w historii tej dyscypliny. Indywidualny mistrz świata z 2010 roku, sześć razy zdobywał drużynowe mistrzostwo świata. Obecnie jest ekspertem żużlowym CANAL+. Film dokumentalny „Czas” można obejrzeć w CANAL+ online.
 
Canal Plus/Zdjęcie główne: Canal Plus