Darwin wychodzi poza YouTube. W planach współpraca z platformami VOD

Marek Hucz i Jan Jurkowski, znani internetowi twórcy z kanału Grupa Filmowa Darwin stworzyli wyspecjalizowaną firmę pod marką „Darwin Studio” świadczącą usługi wideo dla nowych mediów.

DARWIN STUDIO to producent internetowych formatów premium o bardzo szerokich i udokumentowanych kompetencjach w zakresie nagrań filmowych. Firmę tworzy doświadczony i wielokrotnie nagradzany zespół, który swoją ofertę kieruje do reklamodawców, artystów – muzyków, komików, aktorów, a także do serwisów VOD, instytucji, agencji i domów mediowych, poszukujących wsparcia w produkcji treści wideo przeznaczonych do emisji zarówno on-line, jak i w mediach tradycyjnych.

Spółka w dużej mierze bazuje na kontaktach i renomie jej twórców – Marka Hucza i Jana Jurkowskiego. Właściciele firmy w przeszłości współpracowali m.in. z domami mediowymi (Starcom), markami (SONY, Orange Polska, Intel) oraz platformami streamingowymi, w tym Audioteką, Netflixem i Player.pl.

Dla tej ostatniej w zeszłym roku wyprodukowali 10-odcinkowy serial oryginalny pt. „Misja”, który plasuje się na #2 pozycji najpopularniejszych treści platformy Player.pl oraz zajmuje #5 miejsce w rankingu najlepszych, polskich seriali 2021 roku wg serwisu filmweb.pl (ocena: 8,4/10)

Nasz nowy projekt Darwin Studio ma ambicje wejścia w rynek platform VOD jako debiutujący gracz wśród dostawców i producentów treści do streamingu – mówi Marek Hucz, pełniący funkcję producenta. – W ostatnich dwóch latach udało nam się zebrać niezbędny sprzęt i zbudować szeroki zespół scenarzystów, operatorów, aktorów, animatorów, gwarantujący nam pełną niezależność. Posiadamy wszystkie niezbędne moce przerobowe. Naturalnym krokiem stało się otwarcie na klientów i ich produkcje również poza naszymi kanałami.

Zespół nadal będzie rozwijał swój flagowy projekt GF Darwin i oferował współprace komercyjne dla marek zainteresowanych lokowaniem produktów i usług. Jednocześnie twórcy chcą poszerzyć zakres działania i zająć się również obsługą zleceń stricte produkcyjnych dla podmiotów zewnętrznych, jak spoty reklamowe, internetowe seriale, krótkometrażowe filmy fabularne, teledyski, transmisje live.

W planach Darwin Studio jest również produkcja krótkich form wertykalnych (wideo pionowe) dla platform social mediowych: TikToka, YouTube Shorts, Facebooka i Instagrama.

Tworzymy filmy, kreatywnie i z pasją. Opowiemy angażującą historię, która zatrzyma uwagę widzów oraz spełni postawione przez naszego klienta cele. Zadbamy o wszystko: od pomysłu, przez scenariusz, plan działania, zdjęcia po montaż i postprodukcję – wyjaśnia Jan Jurkowski, współtwórca Darwin Studio. – Po prawie 10 latach produkcji na YouTube i występach przed kamerą, chcielibyśmy podzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem również po jej drugiej stronie – dodaje.

Zespół jest w trakcie realizacji pierwszych zleceń pod nową marką, również dla jednej z wiodących sieci partnerskich w Polsce. Trwają rozmowy z muzykami nad opracowaniem wideoklipów oraz platformami streamingowymi zainteresowanymi produkcjami fabularyzowanymi. Grupa przygotowuje również swoje zaplecze pod produkcje pełnometrażowe. Więcej szczegółów w tej sprawie zostanie podanych wkrótce.

Darwin Studio/Zdjęcie główne: Darwin Studio