HBO GO – listopadowe premiery

Listopad w HBO GO przyniesie dużą różnorodność premier zarówno serialowych, jak i filmowych. Będą pośród nich produkcje obyczajowe, komediowe, kryminalne, przygodowe i bogata lista nowości dokumentalnych.

Jedną z premier miesiąca będzie powrót satyrycznej komedii o fenomenie Katarzyny Wielkiej i jej przeobrażeniu z nikomu nieznanej outsiderki w najdłużej panującą kobietę w historii Rosji. W drugim sezonie serialu Wielka Katarzyna (w tej roli świetna Elle Fanning)  przejmuje rosyjski tron, ale szybko się przekonuje, że detronizacja męża to dopiero początek! Na ekranie gościnnie zobaczymy Gillian Anderson, która wcieli się w matkę carycy.

Inną nowością będzie serial Na wodach północy z Jackiem O’Connellem i Colinem Farrellem w rolach głównych. Produkcja opowie o lekarzu, który chcąc uciec przed swoją przeszłością wyrusza na pokładzie wielorybnika w niebezpieczną podróż do Arktyki.

Tam jego ścieżki krzyżują się z brutalnym harpunnikiem Henrym Draxem. W listopadzie premierę będzie mieć też ostatni, finałowy sezon Gomorry, czyli serialu kryminalnego o tajemnicach neapolitańskiej mafii. Do historii opowiadanej w serialu wracamy w momencie, gdy starcie między Levantesem a Patrizią pozostawiło Neapol w gruzach, zmuszając Genny’ego do porzucenia marzeń o normalności i powrocie do działania.

Nowym serialem będzie również Straż, czyli opowieść inspirowana postaciami stworzonymi przez Sir Terry’ego Pratchetta w cyklu „Świat Dysku”. W produkcji tej Straż Miejska, w szeregach której służy wielu odmieńców, będzie musiała stanąć na wysokości zadania, żeby dokonać rzeczy niemożliwych i uratować świat. Pojawiać się będą trolle, wilkołaki, czarnoksiężnicy oraz inni bohaterowie z przypadku, którzy będą próbować zniweczyć niecny plan wskrzeszenia wielkiego smoka.

Nowością będzie też Dzika Republika, której fabuła przeniesie nas w wysokie Alpy. Po tragicznym incydencie, do którego dochodzi podczas programu resocjalizacji, grupa młodocianych przestępców szuka schronienia w górach. Walcząc z siłami natury oraz własną agresją, tworzą nową społeczność, która rządzi się ustalonymi przez nich prawami.

W nadchodzącym miesiącu do HBO GO wróci też z nowym sezonem serial Wampiry: Dziedzictwo opowiadający o nastolatkach obdarzonych nadprzyrodzonymi zdolnościami uczniach ze szkoły Salvatore. Pojawi się również kontynuacja pierwszej części sezonu serialu Max Original Plotkara przedstawiającego losy nowej generacji nastolatków z Upper East Side. Tym razem każdy krok młodych nowojorczyków opisywany jest w mediach społecznościowych.

Listopad przyniesie też dużą dawkę nowości filmowych. Będzie wśród nich między innymi Miasto kłamstw, w którym Johnny Depp oraz Forest Whitaker, jako policjant i dziennikarz, połączą siły, by rozwiązać sprawę zagadkowych morderstw raperów Tupaca Shakura i Notoriousa B.I.G. Inną nowością będzie opowieść o zbieraczce skamielin i młodej kobiecie wysłanej nad morze na rekonwalescencję, między którymi niespodziewanie rozwija się pełna namiętności relacja. To film Amonit, w którym w rolach głównych wystąpiły znakomita Kate Winslet oraz Saoirse Ronan.

W nadchodzącym miesiącu nie zabraknie też komedii, a jedną z nich będzie Ostatnia nocka, w której nominowany do Oscara Richard Jenkins zagra starzejącego się pracownika fast foodu ogłaszającego, że po 38 latach pracy przechodzi na emeryturę. Okaże się, że jego ostatnia zmiana będzie wyglądać zupełnie inaczej niż sobie to wyobrażał. Na rodzinne oglądanie przygotowana została ekranizacja klasycznej powieści dla dzieci autorstwa Roalda Dahla pt. Wiedźmy, z Anne Hathaway w jednej z głównych ról. W filmie autorstwa Roberta Zemeckisa przezorna babcia będzie starała się uchronić swojego osieroconego wnuka przed diabolicznymi wiedźmami.

Dla fanów Kristen Stewart do serwisu dodanie zostanie lekka propozycja Świąteczny szok, a w niej aktorka występuje w roli Abby, która planuje oświadczyć się swojej dziewczynie podczas bożonarodzeniowej kolacji u rodziny. Kiedy jednak dowiaduje się, że Harper utrzymywała ich związek w tajemnicy, zaczyna kwestionować łączącą je relację.

Dla widzów, którzy po kinowym seansie najnowszych przygód Jamesa Bonda chcieliby odświeżyć sobie wszystkie jego historyczne przygody, do serwisu HBO GO wracają starsze filmy o agencie 007, w którego wcielali się kolejno Sean Connery, George Lazenby, Roger Moore oraz Timothy Dalton. 

Dla amatorów kina światowego przygotowany został szeroki wybór filmów z różnych zakątków świata. Będą wśród nich obrazy europejskie, jak włoska komedia To dla twojego dobra przedstawiająca perypetie trzech ojców, którzy ze wszystkich sił starają się chronić swoje córki przed niechcianymi zalotnikami. Czy norweski Ślub Diany, czyli historia pary, która nigdy nie przestaje się kochać, nawet jeśli od czasu do czasu oboje nie mogą znieść swojego widoku, opowiedziana jest z punktu widzenia ich córki.

Z bardziej odległych od nas krajów będą również takie produkcje jak argentyński Błękit morza opowiadający o Loli, idealnej żonie i matce, która desperacko marzy o zmianie, ale jej rodzina chciałaby, żeby wszystko zostało po staremu. Kolumbijski film Zostaniemy zapomniani, oparty na kultowej powieści Héctora Abada Faciolince’a, opowiada natomiast prawdziwą historię ojca pisarza, działacza na rzecz praw człowieka, rozdartego między miłością do rodziny a walką polityczną w ogarniętej przemocą Kolumbii.

Czytaj więcej