Telewizja Polska uruchamia pierwszy kanał edukacyjny online

Telewizja Polska we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego i Ministerstwem Edukacji Narodowej uruchamiają pierwszy wirtualny kanał edukacyjny. Nowe pasmo powstało z myślą o uczniach, pozostających w domach.
Dzisiaj,  19 marca od godz. 9.00 na stronie vod.tvp.pl wszyscy uczniowie znajdą wartościowe materiały uzupełniające edukację programową. 4-godzinny, bezpłatny program będzie dostępny na stronie vod.tvp.pl w godzinach 9.00-13.00 w sekcji na żywo.
 
Uczniowie szkół podstawowych i liceów oraz wszyscy zainteresowani będą mogli codziennie wziąć udział w fascynującej podróży po wybranych instytucjach nauki. Na początek Telewizja Polska zaprasza do wirtualnego zwiedzania Muzeum Powstania Warszawskiego. Wkrótce widzowie przeniosą się za pośrednictwem TVP także do Centrum Nauki Kopernik.

[perfectpullquote align=”full” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]– W tej wyjątkowej chwili myślimy przede wszystkim o rodzinach, szczególnie dzieciach – komentuje Mateusz Matyszkowicz, członek Zarządu Telewizji Polskiej. – Jesteśmy z naszymi widzami w każdej sytuacji i w pełnym wymiarze, dlatego za pośrednictwem pasma online oferujemy młodym widzom treści, które wzbogacają ich wiedzę i edukację w nowych, wymagających warunkach – podkreśla Mateusz Matyszkowicz.[/perfectpullquote]

Zdaniem Jana Ołdakowskiego, Dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego, nowy wirtualny kanał stanowi potrzebne narzędzie edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
[perfectpullquote align=”full” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]- Wiemy, że najbliższy czas będzie wymagający dla wszystkich, dlatego chcemy spożytkować go w sposób wartościowy – wyjaśnia Jan Ołdakowski. – Nasza oferta może być uzupełnieniem edukacji szkolnej, a także dostarcza dodatkowe możliwości, by pogłębić wiedzę i rozwinąć zainteresowania – komentuje Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.[/perfectpullquote]

W ramach nowego pasma edukatorzy z Muzeum Powstania Warszawskiego barwnie i wyczerpująco opowiedzą uczniom o wybranych zagadnieniach historii.

Wyjaśnią widzom m.in. co robiły dzieci w Powstaniu, jak działała Poczta Harcerska i na czym polegała rola sanitariuszek. Posłuchamy o pomocy lotniczej w czasie Powstania – o zrzutach, siłach lotniczych USA i Wielkiej Brytanii oraz przeanalizujemy mapy lotnicze. Chętni będą mogli wejść online do repliki kanału, którym ewakuowali się powstańcy, dowiedzieć się, jakie było uzbrojenie żołnierzy.
 
Dzieci posłuchają opowieści o grze planszowej „Hodowla zwierzątek”, której jedyny zachowany w całości egzemplarz prezentowany jest w Muzeum Powstania Warszawskiego, a także dowiedzą się, jak to możliwe, że w Warszawie w owym czasie działał teatrzyk kukiełkowy.

Wirtualne pasmo edukacyjne codziennie w godzinach 9.00-13.00 na stronie vod.tvp.pl Partnerzy: Muzeum Powstania Warszawskiego i Ministerstwo Edukacji Narodowej

Telewizja Polska

Notes

  • Serwis HBO max uruchomiony W USA.