Inview uruchamia darmową telewizję cyfrową w Nigerii

Inview, angielska firma zajmująca się rozwiązaniami cyfrowymi, uruchomiła w Abudży (Nigeria) nową usługę darmowej telewizji cyfrowej – Free TV.

Free TV jest wdrażany w kooperacji z Państwową Komisją Radiofonii i Telewizji i ma potecjał stać się największą platformą na świecie opartą na systemie free-to-air. Ostatecznie platforma dostępna będzie dla ponad 20 mln gospodarstw i 150 mln mieszkańców.

Inview będzie odpowiedzialny za techniczne przygotowanie i utrzymanie platformy oraz dekoderów typu STB (niezbędnych do odbioru kanałów telewizyjnych) a także za system EPG, aplikacje oraz reklamy i wideo na żądanie.

Model rozliczeniowy z odbiorcami oparty jest na angielskim Freeview, gdzie odbiorca płaci za STB kwotę 7$ oraz miesięczny abonament w wysokości 5$ za dostęp do 30 kanałów telewizyjnych nadawanych cyfrowo. Inview nie wyklucza rozszerzenia usług w przyszłości o dodatkowe płatne opcje.

Nowa platforma powinna sie również przyczynić do pobudzenia lokalnego rynku mediowego i reklamowego, co może się przełożyć również na wzrost zatrudnienia w regionie; już zapowiedziano, że dekodery będą produkowane na miejscu.