Olympic Channel dostępny w siedmiu językach.

Olympic Channel uruchomił swój serwis w kolejnych sześciu językach, do angielskiego doszły wersje chińska, włoska, portugalska, brazylijska i hiszpańska i francuska. Serwis planuje uruchomić niebawem wersję w języku arabskim, japońskim, koreańskim i rosyjskim.

Uruchomiona w połowie 2016 roku platforma przy współpracy Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego z Bridgestone oraz Toyotą, oferuje oryginalne materiały sportowe pokazujące przygotowania do igrzysk, bieżące informacje z zakresu szeroko pojętego ruchu olimpijskiego oraz relacje z wydarzeń sportowych, w tym między innymi ceremonie otwarć igrzysk.

Serwis podzielony jest na dyscypliny sportowe, według których możemy przeglądać jego zawartość. Główne sekcje to reportaże, wydarzenia, newsy oraz telewizja na żywo.

Głównymi założeniami serwisu jest ciągła ekspozycja sportów olimpijskich oraz sportowców po zakończeniu igrzysk, podkreślanie znaczenia ideałów Ruchu Olimpijskiego we współczesnym świecie, angażowanie młodego pokolenia w sport oraz przyświecające mu ideały.

Platforma jest darmowa dla wszystkich widzów na całym świecie i dostępna na wszystkie platformy.