YouTube TV. Nowa konkurencja dla amerykańskich kablówek.

Google postanowił ostro konkurować z amerykańskimi (na razie) kablówkami i wprowadza na amerykański rynek nowa usługę, YouTube TV, o której już od dawnego czasu szeptano w kuluarach branży telewizyjnej.

Nowa usługa będzie mocnym wsparciem dla takich serwisów jak Sling TV oraz Direct TV Now w walce o „kablówkowego” widza, będzie też mocnym ich bezpośrednim konkurentem.

Za 35 dolarów miesięcznie użytkownik otrzyma 40 kanałów telewizyjnych w pakiecie podstawowym, m.in. AMC, CBS, Fox, NBC i ESPN. Do pakietu dołożono ekskluzywne treści wideo z serwisu YouTube Red. Na ten moment w ofercie nie ma kanałów CNN, TBS, TNT i HBO, które przyciągają każdego dnia dużą widownie.

Miesięczna opłata za nowy serwis jest o połowę niższa niż oferta konkurenta Direct Now TV, który co miesiąc każe sobie płacić 70 dolarów, ale za dostęp do trzech razy więcej kanałów (120) niż w ofercie ma YouTube TV. Matematyki nie oszukamy, nowa oferta na rynku amerykańskim jest dużo droższa niż obecnie dostępne.

YouTube TV oferuje również funkcje DVR, czyli bezpośredniego zapisu programów w chmurze i archiwizacje ich przez kolejne 9 miesięcy. Użytkownicy będą mieli większą swobodę w oglądaniu programów niekoniecznie nadawanych na żywo.

Podsumowując, nowa usługa YouTube TV oferuje:

  • dostęp do 40 kanałów telewizyjnych na żywo
  • funkcję zapisu w chmurze DVR
  • aplikację działająca na wielu platformach
  • dostęp do bibliotek serwisu YouTube Red
  • możliwość założenia sześć kont na jednej subskrypcji
  • możliwość strumieniowania równocześnie trzech kanałów