Plex Discover pomoże szybko znaleźć interesujące nas tytuły w serwisach streamingowych

Plex to platforma medialna oferująca darmową rozrywkę, w tym 50 tysięcy bezpłatnych tytułów, filmów i programów na żądanie, wraz z możliwością sprawdzenia serwisu, który oferuje dane treści i utworzenia spersonalizowanej listy filmów i programów telewizyjnych do obejrzenia.

Dzięki dwóm dużym aktualizacjom globalna platforma streamingowa Plex staje się jedyną aplikacją, w której znaleźć można każdy film i program, będącą jednym oknem na WSZYSTKIE płatne i darmowe usługi streamingowe.

Plex to platforma streamingowa, która oferuje darmowe filmy, programy telewizyjne i telewizję na żywo dzięki wyświetlaniu reklam, dająca jednocześnie możliwość łatwego wyszukania każdego tytułu w historii i utworzenia spersonalizowanej listy do obejrzenia dla wszystkich filmów i programów, którymi jesteśmy zainteresowani, niezależnie od tego, gdzie są one dostępne.

Dzięki tym nowym funkcjom nie ma już potrzeby przeskakiwania pomiędzy usługami streamingowymi. Plex umieszcza je wszystkie w jednym ułatwiającym nawigację oknie z dostępem do wszystkich ulubionych mediów. Biorąc pod uwagę raporty, które podają, że 60 proc. konsumentów z całego świata uznaje proces przeszukiwania wielu aplikacji za frustrujący i spędza łącznie około 600 milionów minut zastanawiając się, co obejrzeć spośród wielu płatnych i darmowych serwisów streamingowych, strumieniowanie materiałów niesie ze sobą liczne niedogodności. Od dzisiaj Plex przezwycięża je wszystkie.

Według badania J.D. Power przeciętny konsument korzysta obecnie z czterech do pięciu różnych serwisów streamingowych, a ostatni raport Horowitz Research pokazuje, że 49 proc. osób ma trudności z określeniem, które programy dostępne są w których serwisach, podczas gdy aż 44% uważa, że ma często kłopot ze znalezieniem czegokolwiek do obejrzenia. W efekcie wiele osób po prostu się poddaje.

Nowa opcja Plex o nazwie Discover (Odkrywaj) stanie się dla mediów strumieniowych tym, czym dla całego internetu jest Google – zamieni skomplikowany świat w coś prostego, pozwalając na znalezienie każdego filmu lub programu na stronie https://watch.plex.tv/ i kliknięcie „Plex it”, żeby zobaczyć, gdzie można go obejrzeć. W efekcie, jeśli dany film lub program dostępny jest w używanym przez nas serwisie streamingowym, można uruchomić jego odtwarzanie w Plex, bez tracenia czasu na poszukiwania.

Uniwersalna Lista pozycji do obejrzenia Plex podobna do listy życzeń Amazon dla filmów i programów TV

Jeśli jakiś tytuł jest niedostępny w posiadanym przez nas serwisie, wystarczy dodać go do Uniwersalnej Listy do obejrzenia Plex pozwalającej zarządzać programami, które chcemy obejrzeć. Dość marnowania wielu godzin na przewijanie ekranu w poszukiwaniu odpowiednich produkcji. Plex pokaże nam nowo udostępnione tytuły z Uniwersalnej Listy rzeczy do obejrzenia, kiedy tylko pojawią się one w jednym z serwisów. Ponieważ Uniwersalna Lista śledzi tytuły, które chcemy obejrzeć, zawsze będziemy wiedzieć, gdzie można je znaleźć, nawet jeśli trafiły one już na inny serwis niż ten, na którym widzieliśmy je po raz pierwszy. Dzięki tej filozofii korzystanie ze strumieniowanych treści nie jest już kłopotem i wystarczy tylko chwila, by czerpać z jego dobrodziejstw.

Od lat powtarzamy, że naszym celem jest stworzenie jednego miejsca dla całej rozrywki, która ma znaczenie dla naszych użytkowników, a dzisiaj dołożyliśmy ogromny kawałek do tej układanki – mówi Keith Valory, dyrektor generalny Plex. – W dobie serwisów streamingowych ciągle pojawiają się nowe filmy i programy. Czas już ujarzmić ten chaos medialny i właśnie temu służą nasze nowe funkcje. Mówiąc krótko, wiemy, że poszukiwanie treści w gąszczu dostępnych materiałów nastręcza sporo trudności. Chcemy jak najbardziej skrócić ten proces.

Plex oferuje konsumentom całe mnóstwo dodatkowych funkcji, wśród których są:

  • Dostęp do ponad 50 tys. darmowych tytułów, filmów i programów telewizyjnych na życzenie od największych podmiotów świata rozrywki ;
  • Ponad 250 darmowych kanałów telewizyjnych nadawanych przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, w tym AMC, A+E, Lionsgate, BBC, fuboTV, beIN SPORTS XTRA i wiele innych;
  • Dostęp do kanałów nadawanych z nadajników naziemnych poprzez tuner i antenę oraz Plex DVR do nagrywania tych kanałów;
  • Strumieniowanie muzyki z platformy TIDAL;
  • Zarządzanie multimediami osobistymi do własnych filmów, zdjęć, muzyki i innych materiałów.

Aby zacząć tworzyć swoją listę do obejrzenia, otwórz aplikację Plex na swojej ulubionej platformie lub przejdź na stronę https://www.plex.tv, aby uzyskać więcej informacji. 

Plex