Spotify za darmo- nie płacisz, nie słuchasz.

Spotify oferuje odsłuch utworów muzycznych na dwa sposoby. W dużym skrócie za darmo, słuchasz to co daje ci serwis, w opcji Premium słuchasz tego co chcesz. Niebawem to się zmieni.

Według Financial Times, serwis chce mocniej ograniczyć dostęp do utworów muzycznych tym, którzy nie zamierzają wydawać ani grosza na korzystanie z serwisu. Wejście za mocną pozycję lidera na rynku z ponad 50 milionami subskrybentów Premium, Spotify może sobie pozwolić na wiele.

W wyniku podpisanej umowy z trzema wielkimi wytwórniami muzycznymi, są to prawdopodobnie Universal, Sony oraz Warner, premierowe utwory największych gwiazd będą dostępne tylko dla abonentów Premium. Na pewno przez bliżej nieokreślony czas od premiery.

Logika podpowiada, że tym, którzy płaca należy się więcej. jednak zapewne nie ta logika przyświecała takiemu posunięciu a oszczędności na rzecz tantiem, płaconych artystom w zamian za odsłuch w serwisie ich twórczości.

Wątpliwa jest również myśl, że Spotify może stracić darmowych użytkowników a tych Premium też nie przybędzie. Darmowe konto w serwisie pozwala na komfortowy odsłuch tego co ma w ofercie serwis, po nowości muzyczne sięgniemy do innych darmowych serwisów jak na przykład YouTube.