Telewizja Polska zmienia swój serwis VOD i wprowadza nowe abonanemnty

Telewizja Polska dzieki współpracy z Redge Technologies zmienia swój serwis VOD i wprowadza nowe plany abonamentowe.

TVP VOD już od dzisiaj zmienił szatę graficzną jak również sposób prezentowania i wyboru treści. Pełna wersja nowego serwisu zostanie uruchomiona 25 października, wraz z nowymi planami abonamentowymi. Za zmiany w serwisie odpowiedzialna jest Redge Technologies, której zadaniem jest integracja wszystkich serwisów streamingowych TVP w jednym środowisku.

Redge Media Service Delivery Platform odpowiada za konsolidację oferty streamingu TVP pod marką TVP VOD. Kompleksowe rozwiązanie SDP składa się ze wszystkich modułów niezbędnych do świadczenia usług streamingowych, w tym CMS (Content Management System) oraz zintegrowanych modułów serwera reklamowego, e-commerce, analityki i CRM z zachowaniem spójnego i użytecznego interfejsu użytkownika. Wspierane są wszystkie istotne urządzenia końcowe – smartfony, tablety, komputery PC oraz inteligentne telewizory włączając HbbTV.

Nasza strategia rozwoju odzwierciedla filozofię: „Digital na czele”. Zmienia się model konsumpcji mediów. Naszą misją jest tworzenie najwyższych standardów medialnych w Polsce. TVP VOD to centrum cyfrowej platformy Telewizji Polskiej, z bardzo nowoczesnymi funkcjonalnościami, które ożywią linearną telewizję. Projekt tak złożony nie byłby możliwy gdyby nie wsparcie wyjątkowo doświadczonego partnera technologicznego – skomentował Marcin Klepacki, Dyrektor Biura Dystrybucji TVP S.A.

Wraz z nowa odsłoną serwisu pojawią się również nowe plany subskypcyjne. Dostęp do płatnych produkcji na 30 dni będzie kosztował 9,99 zł. Wykupując dostęp na dłuższe okresy dostajemy w zamian tańszy miesięczny abonament. Trzymiesięczny dostęp w cenie 14,99 daje niecał 5 zł za miesiąc, półroczny dostęp za 24,99 to koszt ok. 4,2 zł miesięcznie. Najtaniej będzie przy wykupie dostępu na cały rok za 44,99 zł, co miesięcznie będzie nas kosztowało 3,75 zł.

Wdrożenie TVP VOD wymagało zaangażowania ze strony klienta i jego otwartości na innowację. Wszystkie dotychczasowe aplikacje TVP VOD w ciągu jednego dnia zostały zastąpione nowymi, opartymi na Redge Media. W ciągu trzech miesięcy wdrożyliśmy kompletny produkt, wraz z HbbTV. To prawdopodobnie jeden z największych i najważniejszych projektów wideo streaming uruchomionych w tym roku w regionie CEE – skomentował Mateusz Zawiślak, Dyrektor Działu Aplikacji Online w Redge Technologies.

stream2me/Redge Technologies/Zdjęcie główne: Redge Technologies