TellMe TV, usługa streamingu dla niedowidzących.

Pomysł powstał w Kanadzie. 38-letni Kevin Shaw, prezes serwisu TellMe TV stracił wzrok w wieku 19 lat, jako wielki fan amerkańskich kreskówek jak Simpsonowie czy też serialu StarTrek, nie mógł sie pogodzić z ograniczeniami serwisów streamigowych. W dobie, kiedy technologia umożliwia wiele, dostosowanie tego typu serwisów dla osób niedowidzących mogłoby się wydawać naturalnym elementem, tym bardziej że w samej Kanadzie od pół miliona do ponad miliona ludzi ma ograniczenia w tym zakresie.

Serwis, który kosztuje miesięcznie 6,99 $ obecnie oferuje 150 filmów i seriali z pełną dekskrypcją oraz pełnym ścieżkami dźwiękowymi, dostosowanymi dla osób niedowidzących oraz niewidomych.

Problematyczne okazały się koszty przystosowania materiału wideo do wymogów osób niedowidzących, 1 200$ za jedną godzinę materiału wideo. Przepisy prawne nie ułatwiają pracy nad serwisem, o ile telewizja liniowa w Kanadzie ma obowiązek zapewnić w ciągu doby min. 4 h materiału z podobnymi ułatwieniami, to już nikt nie wymaga tego od producentów materiałów wideo w postaci pełnometrażowych filmów czy seriali.

Obecnie wytwórnie filmowe jak i domy producenckie standardowo uzupełniąją swoje produkcje o funkcje ułatwiające odbiór przez osoby niedowidzące i niewidome, jednak problem stanowi wielka spuścizna kina amerykańskiego i światowego.

Serwis TellMe TV ma jedną istotną przewagą nad innymi serwisami, pomijając pełną deksrypcję materiałów, nawigacja po serwisie równiez posiada funkcję ułatwień dla jego subskrybentów.