livestream

Vimeo przejmuje Livestream. Stawia na strumieniowanie na żywo.

Platforma Vimeo, po rezygnacji na początku roku z planów uruchomienia serwisu VOD przejmuje serwis Livestream stawiając na profesjonalne rozwiązania oraz ofertę przekazu wideo na żywo.

Vimeo z końcem bieżącego roku przejmie w całości serwis Livestream, zajmujący się usługą strumieniowania wideo na żywo według najlepszych standardów i jakości. Livestream na co dzień realizuje wiele projektów przesyłu wideo na żywo z różnych wydarzeń. Serwis Livestream zostanie na stałe zintegrowany z platformą Vimeo, dzięki czemu Vimeo zyska popularne narzędzie marketingowe.

Strumieniowanie na żywo jest numerem jeden wśród naszych twórców i chcemy się skupić na tym, aby przenieść nasze usługi na wyższy poziom jakościowy – skomentował prezes Vimeo, Anjali Sud.

Vimeo Live już niebawem zostanie udostępnione użytkownikom serwisu. Bedzie to zestaw narzędzi i profesjonalnych usług dla twórców wideo. Sama platforma nie tylko będzie dostarczać narzędzia, ale zapewne stanie się współtwórca ważnych wydarzeń i będzie to okazja dla lepszej promocji serwisu. Vimeo zaoferuje strumieniowanie wideo w jakości Full HD (1080p) wraz z wbudowanym transkodowaniem z poziomu chmury.

Vimeo zaoferuje również takie narzędzia dla twórców jak sprawdzenie kto jest na danym wydarzeniu, czat na żywo oraz prowadzenie archiwizowanie statystyk do śledzenia wydajności danego strumienia.

Obecnie serwis Livestream produkuje rocznie około 10 milionów livestreamingów dla około 10 tysięcy klientów, wśród których znajdują się między innymi Dow Jones, Philadelphia Eagles, Tough Mudder i Spotify. Skupia wokół siebie grupę 50 milionów widzów.

Livestream posiada trzy biura w Nowym Jorku, na Ukrainie oraz w Indiach. W ramach przejęcia, głównym menadżerem ds. live w Vimeo zostanie Anjali Sud, zgłoszony przez prezesa Livestream – Marka Kornfilta, natomiast cały 180-osobowy zespół Livestream rozpocznie prace dla Vimeo.