TVN Meteo przechodzi do internetu

Po prawie 14 latach istnienia na szklanym ekranie (od 10 maja 2003 r.) 7 stycznia kanał z portfolio Grupy TVN – TVN Meteo przechodzi do nadawania na żywo w internecie. Dla miłośników treści TVN Meteo, przypominamy iż streaming live kanału dostępny jest pod tym  adresem.

Kanał TVN Meteo był jednym z pierwszych kanałów tematycznych Grupy TVN, który przechodził ostatnio już jedną metamorfozę pod kątem oferowanych treści jak i samej nazwy TVN Meteo Active, która miała nawiązywać nie tylko do pogody ale również do aktywnego trybu życia.

Po przejęciu Grupy TVN przez amerykańską sieć Scripps Networks Interactive, kanał został zdegradowany do wersji Web TV a jego miejsce zajął HGTV (Home & Garden TV) lifestyle’owy kanał dostarczający treści o tematyce, jak sama nazwa mówi domowo-ogrodniczej.

Podobnie jak w wersji telewizyjnej, webowy TVN Meteo będzie obfitować w aktualną prognozę pogody, autorskie prognozy Tomasza Wasilewskiego, na wizji pozostaje również pogodynka Dorota Gardias oraz wiele innych znanych tytułów. Niebawem też zostanie uaktualniona aplikacja stacji na urządzenia mobilne.

Chciałoby się rzec że przejście do internetu jest oznaką rozwoju, jednak w tym przypadku wydaje się być zwykłą cofką.