Wiosna 2019 w TVP VOD

Wiosną w TVP VOD pojawią się najnowsze produkcje telewizyjne, takie jak serial „Stulecie Winnych” i program taneczny „Dance Dance Dance” oraz kontynuacje znanych i lubianych programów i seriali.

„Stulecie winnych” to nowa produkcja Telewizji Polskiej, oparta na motywach powieści Ałbeny Grabowskiej pod tym samym tytułem. Telewizyjna adaptacja książki skupia się na losach rodziny Winnych z podwarszawskiego Brwinowa, które pokazane zostają na tle dramatycznych wydarzeń XX wieku. Akcja serialu rozpoczyna się z chwilą wybuchu I wojny światowej i trwa sto lat, aż do czasów współczesnych. Widzowie zobaczą odzyskanie niepodległości, okupację hitlerowską, czasy komunizmu i współczesność. W serialu zobaczymy wielu znakomitych aktorów, m.in.: Kingę Preis, Jana Wieczorkowskiego, Katarzynę Kwiatkowską, Arkadiusza Janiczka, Olafa Lubaszenko, Rafała Królikowskiego. Na planie serialu pojawił się też Adam Ferency oraz Roman Gancarczyk, a reżyserem „Stulecia winnych” jest Piotr Trzaskalski.

W TVP VOD będzie można zobaczyć również nowy program rozrywkowy „Dance Dance Dance”. Format odniósł spektakularny sukces w wielu krajach Europy, a teraz czas na Polskę. Sześć par będzie realizowało między sobą wykonując choreografię z najbardziej znanych teledysków, filmów tanecznych i musicali. Zawodników oceniać będzie trzyosobowe jury w składzie: Robert Kupisz, Ida Nowakowska i Ewa Chodakowska.

Wśród uczestników zobaczymy, m.in.: Marcelinę Zawadzą w parze z Rafałem Maślakiem, Patrycję Kazadi z siostrą Viktorią, Paulinę Krupińską tańczącą razem z Klaudią Halejcio. Zapowiada się spektakularne show taneczne, które przez osiem tygodni będzie emocjonować widzów.

Na wiosnę w TVP VOD powrócą nowe sezony popularnych seriali „Za marzenia” i „Ojciec Mateusz”. Tradycyjnie będzie można śledzić losy bohaterów seriali: „M jak Miłość”, „Klan”, „Rodzinka.pl”, „Barwy Szczęścia”, „Na dobre i na złe”, „Leśniczówka” „Na sygnale”, „O mnie się nie martw”, „Komisarz Alex” oraz „Echo serca”, nową serialową produkcję telewizji, która również dostępna jest w TVP VOD.

W wiosennej ramówce nie zabraknie również kolejnych odcinków popularnego serialu historycznego „Korona Królów”. Odcinki seriali TVP dostępne będą w TVP VOD jak zwykle przedpremierowo na tydzień przed emisją antenową.

Widzowie TVP VOD będą mogli oglądać też drugi sezon serialu kostiumowego „Wiktoria”, opowiadający o młodości jednej z najdłużej panujących władczyń europejskich – królowej Wiktorii. Fanów tureckich seriali ucieszą kolejne odcinki „Elif” oraz nowy „Więzień miłości”.

Tradycyjnie w TVP VOD pojawią się programy rozrywkowe. Emocje towarzyszyć będą fanom znanych i lubianych teleturniejów „ Jaka to melodia” oraz „ Koło fortuny” i „Familiada”. Po raz kolejny na platformie TVP VOD pojawi się nowa edycja programu „La La Poland”. Internauci mogą również śledzić losy bohaterów nowego programu „Sanatorium miłości”.

TVP VOD to również szeroki wybór  programów publicystycznych, filmów dokumentalnych i spektakli teatralnych. Widzowie teatru telewizji na TVP VOD znajdą między innymi zabawnego „Chorego z urojenia”, zaskakującą „Ekspedycję” z Cezarym Żakiem w roli wodza Ludu Końca Świata, czy nową adaptację „Wesela” z gwiazdorską obsadą.

W ramach projektu cyfrowej rekonstrukcji na platformie znajduje się bogaty zbiór filmów i seriali, do których na wiosnę dołączone zostaną nowe tytuły: „Ród Gąsieniców” oraz „Zaklęty Dwór”.

W strefie ABO TVP VOD przygotowana została szeroka oferta subskrypcyjna składająca się z produkcji z całego świata. Na internautów czekają wyjątkowe produkcje BBC Studios: seriale, filmy, filmy dokumentalne oraz przyrodnicze.

Godziny emisji nowych dzieł twórców BBC opublikowane zostaną w kwietniu. Widzowie zobaczą drugi sezon serialu komediowego „Ostatnie Tango w Halifaxie” oraz trzecią serię doskonałej „ Rodziny Durrellów”. W sekcji  filmów dokumentalnych BBC pojawi się film o księżniczce Małgorzacie „Princess Margaret: The Rebel Royal” oraz dokument o nowej epoce eksploracji kosmosu „The 21st Century Race from Space”. Pierwsze odcinki wybranych tytułów można obejrzeć za darmo. Widzowie chcący korzystać z całości oferty mogą to zrobić przez 14 dni bez opłat, po tym okresie koszt subskrypcji wynosi 9,90 zł/30 dni. Dla osób płacących abonament RTV i zwolnionych ustawowo z jego płacenia korzystanie ze strefy ABO TVP VOD nie wiąże się z dodatkowymi kosztami.

TVP