Universal Music przechodzi na wyższy poziom jakości.

Universal Music Group ogłosiła ścisłą współpracę z MQA (Master Quality Authenticated), której efektem będzie przygotowanie większej części archiwalnych produkcji wytwórni w jakości dźwięki high-res (dźwięk wysokiej rozdzielczości). Związane jest to ze zmieniającym się rynkiem muzycznym, w szczególności wysokich wymagań stawianych przez użytkowników i samych serwisów streamujących muzykę.

MQA, czyli Master Quality Authenticated – potwierdzona jakość studyjna została stworzona przez Meridian Audio celem osiągnięcia najwyższej jakości brzmienia utworów muzycznych.

Technologia wykorzystuje między innymi innowacyjne, bezstratne przetwarzanie, aby stworzyć plik lub stream, który zawiera także metadane: szczegóły nagrania, instrukcje dla dekodera i konwerterów D/A oraz to w jaki sposób ma się odbyć autentyczna rekonstrukcja oryginalnego sygnały analogowego. MQA może być zawarte także wewnątrz każdego bezstratnego formatu jak ALAC, FLAC czy WAV.

Ostatnimi czasu, większość głównych wytwórni muzycznych oraz serwisów streamujących muzykę w sieci, zrzeszonych w Amerykańskim Związku Wydawców Muzycznych potwierdziło wsparcie właśnie MQA.

Już na początkutegoroku, Tidal zaoferował w swojejusłudzejakośćstreamingu w MQA, zapewnejegośladembędąpodążaćkolejnirynkowigracze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Notes

  • Użytkownicy Amazon Prime Video dyskutują o słabej ofercie
    Użytkownicy Hulu dyskutują o problemach technicznych serwisu
    Użytkownicy Netflixa dyskutują o bohaterach z oferty serwisu

    Źródło: Strategy Analytics