„USA: Back to Trump country” czyli najnowsze propozycje od Arte.

Prezentujemy najnowsze propozycje dokumentalne, które pojawiły sie na platformie Arte.

USA: bac to Trump country. Głębokie Południe, na północy Tennessee, było za kandydaturą Trumpa. Jego hasło „Make America great again” rozszedł się głośnym echem, skandowany przez jego elektorat. W rok po inauguracji Trumpa spotykamy się z tymi, którzy na niego głosowali. Czy nadal popierają swojego prezydenta?

Gra do śmierci – co się kryje za Blue Whale Challenge. Badamy niepokojące zjawisko, które rozwinęło się w 2016 roku w zamkniętych grupach społecznościowych w Rosji. „The Blue Whale Challange” – „Niebieski wieloryb” to makabryczna gra która daje nastolatkom 50 zadań do wykonania w ciągu 50 dni. Ostatnim zadaniem jest popełnienie samobójstwa. W Rosji kosztowało to życie już ponad 100 nastolatków.

Artur Schnebel. Kompozytor na wygnaniu. Artur Schnabel (1882-1951) jako pierwszy nagrał wszystkie sonaty Beethovena. Był centralną postacią życia kulturalnego Berlina aż do wyjazdu w 1933 r. Mimo to dziś Artur Schnabel jest w Niemczech niemal zupełnie zapomniany. Markus Pawlik pomoże nam odkryć historię kariery tego austriackiego pianisty i kompozytora.

Śmierć bankiera. Skandal w najstarszym banku świata. 6 marca 2013 roku szef biura prasowego najstarszego banku na świecie Banca Monte dei Paschi di Siena– David Rossi – wypada z okna swojego biura. Samobójstwo czy morderstwo? W dokumencie analizujemy przypadek Rossiego i problemy dei Paschi di Siena, który obecnie walczy z miliardowymi długami…

Streetphilosophy. (S)pokój z Tobą. Czy powinnyśmy pielęgnować wewnętrzny spokój, czy wręcz przeciwnie, akceptować nasze destrukcyjne impulsy aby lepiej je kontrolować? Czemu sianie chaosu sprawie niektórym przyjemność? Czy przemoc – jak twierdzi Freud – wpisana jest w ludzką naturę? Jonas szuka odpowiedzi na wszystkie te pytania.

Źródło: Arte

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.