ARTE rozpoczyna nowy sezon operowy

„Turandot” to ostatnie dzieło Pucciniego, stanowiące prawdziwy muzyczny testament. Zawiera wszystko to, co składa się na czar włoskiego mistrza: porywającą bohaterkę, ekspresyjne, skontrastowane melodie, a do tego ponadczasowe tematy miłości i śmierci.
 
W operze „Turandot” Puccini przenosi nas do dawnych, wyobrażonych Chin. W sercu Pekinu rozgrywają się losy bohaterów uwikłanych w miłosny trójkąt: okrutnej księżniczki Turandot, szaleńczo w niej zakochanego tatarskiego księcia Kalafa i zadurzonej w Kalafie niewolnicy Liu. Gra w rozwiązywanie zagadek między trójką bohaterów będzie miała tragiczny finał.
 
 
Reżyserem nowej katalońskiej produkcji jest artysta wideo Franc Aleu. W swojej pierwszej inscenizacji przenosi on Turandot…. w przestrzeń kosmiczną. W futurystycznej scenografii rozbrzmiewają głosy Iréne Theorin (Turandot), Ermoneli Jaho (Liu), Jorge de Leóna (Kalaf), Chrisa Merritta (Altoum) i Alexandra Vinogradova (Timur).
 
W fosie orkiestrowej i na scenie odnajdujemy Orkiestrę Symfoniczną oraz Chór Liceu Opera Barcelona i Cor Vivaldi. Dyrygują nimi Josep Pons, Conxita Garcia i Òscar Boada. Wspaniała obsada wokalna i instrumentalna współgra z wielkością tego niezwykłego dzieła.

Spektakl nagrany 15 października 2019 roku w G ran Teatre del Liceu w Barcelonie

 
ARTE