Artfulness. Podcast o karierze i rozwoju osobistym

Jak się rozwijać w czasach destabilizacji i niepewności, jak oswajać zmiany? Czy w ich wdrażaniu w życie mogą nam pomóc artyści? Nowy podcast Audioteki – Artfulness. Projektowanie zmiany porusza temat szczególnie istotny w obecnej rzeczywistości, w której zmiana jest jedyną stałą rzeczą.

Czy zastąpią nas roboty? Czy wieloletnie doświadczenie i skrupulatnie nabywane umiejętności stracą na znaczeniu? I po co komu emocje, wrażliwość i czułość w pracy?

Na te pytania będzie szukał odpowiedzi autor podcastu Iwo Zmyślony – doktor nauk humanistycznych oraz teoretyk sztuki wraz ze swoimi gośćmi.

A gośćmi będą naukowcy, artyści, animatorzy kultury i liderzy biznesu. W pierwszym odcinku Iwo Zmyślony rozmawia z Joanną Chmurą, psycholożką i trenerką biznesu, od lat wspierającą międzynarodowe organizacje w przechodzeniu przez najtrudniejsze procesy transformacji.

Na liście gości podcastu znajdują się także Magdalena Kąkolewska- historyczka sztuki, kuratorka wystaw i promotorka kultury, która opowie o strefie komfortu dużej korporacji i pożytkach płynących z jej przekraczania; Łukasz Szymula, doświadczony menedżer, trener i doradca biznesu, członek wielu rad nadzorczych oraz twórca startupów, który wprowadził w swojej firmie rewolucyjne na polskim rynku rozwiązanie, jakim jest 6-godzinny dzień pracy; Marcel Andino Velez – antropolog i menadżer kultury, współtwórca i wieloletni wicedyrektor Muzeum Sztuki Nowoczesnej, który postanowił całkowicie zmienić zawód i rozpoczął edukację w szkole pielęgniarskiej.

Mimo że tytuł podcastu nawiązuje do sztuki i uważności, tematyka zainteresuje wszystkich aktywnych zawodowo, nawet, a może zwłaszcza tych zajmujących się biznesem.

Biznes powinien uczyć się od artystów kompetencji miękkich: kreatywności, autentyzmu, dobrej komunikacji, zarządzania zmianą w warunkach silnego stresu i skrajnej niepewności. Kluczem do odpowiedzi na to pytanie jest kontekst wyzwań cywilizacyjnych, przed którymi, czy chcemy czy nie, każdy z nas dziś staje – tłumaczy Iwo Zmyślony, autor nowego podcastu Audioteki. – Żyjemy w świecie permanentnej zmiany, której tempo przyspiesza w trybie wykładniczym. Inaczej niż w przeszłości, nie możemy polegać wyłącznie na kompetencjach twardych – powtarzalnych, rutynowych, eksperckich. Te coraz częściej przejmują od nas maszyny w procesach automatyzacji. Dotyczy to zwłaszcza biznesu. Dziś tworzenie przewag nad konkurencją, zmiana i rozwój, w coraz większym stopniu zależy od właśnie kompetencji miękkich. I ci będą pierwsi, którzy to zrozumieją.

Pierwszy odcinek podcastu Artfulness. Projektowanie zmiany dostępny jest bezpłatnie w aplikacji Audioteki, kolejne będą ukazywały się w każdy poniedziałek i będą dostępne w ramach usługi subskrypcyjnej Audioteka Klub.

Audioteka/Zdjęcie główne:Audioteka